Sýpka - Muzeum Orlických hor

Rokytnice v Orlických horách, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10

Zbrusu nové a moderní muzeum bylo nedávno otevřeno v Rokytnici v Orlických horách. Ze staré budovy sýpky se staly moderní prostory, v kterých je nyní krásná moderně řešená expozice lákající děti i dospělé.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. srpna 2020

Nechte se příjemně překvapit

Celá expozice přibližuje přírodu, řemesla a zvyky v kraji Orlických hor. Je zde k vidění mnoho druhů zvířat. Unikátem jistě shledáte třípatrový přírodní biotop, který odrazuje přírodu Orlických hor. Budou vám odhalena tajemství méně známých řemesel jako je popelářství či uhlířství včetně ložisek přírodních zdrojů a zdrojů energie.

foto: sypka-moh.cz

Příjemné zázemí moderní budovy

Celá budova a prostory expozice jsou velmi příjemně a moderně řešeny za použití především dřeva a skla. Při vstupu do expozice pod Vámi začne zurčet potůček s rybami, rozezní se zpěvy lesních ptáků. Budete také svědky netypického osvětlení celé budovy. Zkrátka se dá říci, že budete velmi překvapeni!

Vítanými návštěvníky jsou děti i dospělí

V tomto novém muzeu se na interaktivnosti skutečně nešetřilo. Hlavně pro děti je zde připraveno mnoho kvízů, her či si přímo mohou zkusit vyrobit předměty dle tradičních postupů (např. vánoční ozdoby). Celá prohlídka je vedena intuitivně a interaktivně. Pomocí moderních informačních panelů se můžete dozvědět skutečně vše, na co si vzpomenete. Věřte, že vy i Vaše děti budou nadšeni! Jedná se skutečně o něco, co v Orlických horách chybělo.

foto: sypka-moh.cz

Tipy na ubytování

Kdy máte možnost navštívit Muzeum Sýpka?

V Muzeu Sýpka budete vítání denně mimo pondělí a to od 9,00 – 17,00.

Kde se občerstvit

Hned na náměstní je restaurace a penzion Rampušák.

Parkování

Kousek od muzea je obecní parkoviště.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Horská 174
Rokytnice v Orlických horách
+420 491 616 941
sypka@moh.cz
sypka-moh.cz

Štítky

  • Naučné
  • když prší
  • Muzea
  • Regionální výrobky
  • Výstavy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.