Středověké podzemí ve Světlé nad Sázavou

Světlá nad Sázavou, Českomoravská vrchovina, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.8/10

Navštěvujete rádi podzemí? Můžete si to vyzkoušet ve Světlé nad Sázavou. Středověké podzemí je zajímavou turistickou atrakcí.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Podzemní chodby jsou dlouhé 200 metrů

Podíváte se do podzemních chodeb, které se nacházejí severovýchodně od kostela sv. Václava. Z jejich historie toho není moc známo. Pravděpodobně byly raženy při pokusech o těžbu rud koncem 13. století. Později byly využívány jako sklepy pro uložení zásob. Nejstarší část vedla u meandru řeky. Původní legendy o propojení s dalšími chodbami nebo o pokračování chodeb pod řekou Sázavou se nepotvrdily.

Prohlídky jsou s průvodcem

Pohybovat se budete s průvodcem chodbami širokými od 160 cm do 240 cm a vysokými mezi 170 cm až 210 cm. Dozvíte se, že podzemí bylo raženo středověkou technikou a ručními nástroji. Spatříte opracované stropy do klenby, uvidíte vrypy po ručních nástrojích, zajímavou studnu, původní středověké potrubí.

Upozornění

Infocentrum doporučuje rezervaci termínu prohlídky.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Městské restauraci, v Pekařství Brokl nebo v Cukrárně Zdenka Vopěnková.

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkovat můžete na nám. Trčků z Lípy. Infocentrum najdete přímo na náměstí č.p.16, odkud vyrazíte společně s průvodcem do podzemí.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Z podzemí na zámek
Návštěva zámku ve Světlé nad Sázavou potěší vás i děti. Jen přejdete řeku. Nenechte si ujít poutavou expozici o historii evropského sklářství nebo dětský pohádkový okruh, kde se seznámíte s  posázavskými pověstmi.

Základní údaje

Kontaktní údaje

náměstí Trčků z Lípy 16
Světlá nad Sázavou 58291
775 653 884
569 496 676
info@kyticesvetla.cz
kyticesvetla.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.