Slunečná brána

Bynovec, Labské Pískovce, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Nedaleko Děčína se můžete ve skalním městě nedaleko obce Bynovec v Českém Švýcarsku podívat neobvyklým skalním oknem. Pozoruhodný pískovcový útvar nese název Slunečná brána a je součástí menšího skalního okruhu, který můžete absolvovat.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Kolem brány je malé skalní městečko

Mohutné skalní okno, které je turistickým lákadlem, se nalézá nad údolím v úbočí Kamenného vrchu (432 m n. m.). Oknem toho sice moc neuvidíte, protože kolem je vzrostlý les, ale můžete si projít malým skalním městem. Nedaleko je například průlez mezi skalami, zvaný Myší díra.

Dojít se dá na Růžovou vyhlídku

Od Slunečné brány se můžete vrátit na lesní cestu a pokračovat na rozcestí Liščí křižovatka. Tam lze jít dál po červené na Růžový hřeben s labskými skalními vyhlídkami. Otevřou se vám pohledy do údolí Labe, na pískovcové stěně Růžová vyhlídka je plošina se zábradlím a lavičkami. Odtud se vrátíte na rozcestí pod Kamenským vrchem a po zelené půjdete zpátky do Bynovce.

Občerstvení

V Bynovci je Hospůdka Pod Kaštanem, případně se zajeďte občerstvit do některé z restaurací v Děčíně. Například do Restaurace Výpřež v Kamenické ulici.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

V Bynovci je oplocené dětské hřiště.

Parkování a přístupnost

Zaparkovat je možné na parkovišti v Bynovci nedaleko hospody. Ke Slunečné Bráně se dostanete po zelené turistické značce. Tak se budete pohybovat i ze zastávky autobusu v Bynovci na návsi.

Poloha na mapě

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Do lesa
  • Výlety
  • romantické cestování
  • Příroda
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.