Slovácké muzeum

Uherské Hradiště, Slovácko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Palickap CC BY 3.0

Chcete vidět slovácké kroje, lidovou uměleckou torbu, stavitelství i obyčeje? V Uherském Hradišti máte příležitost. Ve Slováckém muzeu je expozice Slovácko je vytvořena tak, aby vás bavila. Obsahuje i multimediální prvky a animace.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Národopisná expozice i akutalizované výstavy

V hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech je expozice Slovácko. Jsou zde k vidění i národopisné, archeologické a historické výstavy. Slovácké muzeum se profiluje etnografií, archeologií, výtvarným uměním a historií.

Dozvíte se vše o Slovácku

Národopisná expozice Slovácko je členěna do okruhů. Budete jimi procházet a seznamovat se s různými oblastmi života na slováckém venkově. Poznáte způsob obživy, zaměřený na zemědělství. Objevíte lidové stavitelství. Upoutá vás typická rukodělná činnost od hrnčířství přes zpracování textilních vláken až po lidové řezbářství. Poznáte kroje slováckých oblastí. Zjistíte jak se žilo v rodinách a poznáte obyčeje.

Výstava je zajímavě zpracována

Expozici doplňují multimediální prvky, animace, filmy, interaktivní testy. Prohlédnete si fotografie, videozáznamy projevů lidové kultury. Poslechnete si audiosnímky. Bude se vám líbit i slideshow s vybranými interprety jednotlivých oblastí.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Využijte Restauraci Kozlovna U hejtmana Šarovce v Dvořákově ulici.

Vlakem do muzeua

Vlaková stanice v Uherském Hradišti je vzdálena 2,2 km od muzea. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete v ulici Dvořákova. Z parkoviště přejdete třídu Maršála Malinovského, k muzeu je to 255 m.

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále

Navštivte Galerii Slováckého muzea
V Otakarově ulici v Uherském Hradišti je Galerie Slováckého muzea. V budově bývalé vojenské zbrojnice se seznámíte s díly našich i zahraničních výtvarných autorů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Smetanovy sady 179
Uherské Hradiště 68601
572 556 556
572 551 370
info@slovackemuezum.cz
slovackemuezum.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.