Zámek Zlín
Zlín, Východní Morava

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Zlínský zámek najdete v centru města uprostřed Sadu Svobody. Původně gotická tvrz byla přestavěna v renesančním stylu. Nyní je zde umístěna Galerie Václava Chada.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. listopadu 2020

V zámku uvidíte výstavy 

Zámek, který byl původně tvrzí, má od druhé poloviny 16. století renesanční podobu. Už řadu let však vytrvale hledá smysluplné využití. Uvidíte čtyřkřídlý zámek, který má vnitřní nádvoří. Na zámku se střídali různí majitelé, v roce 1929 ho koupilo do vlastnictví město. Prostory zámku dlouhá léta sloužily jako kanceláře a badatelny Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarných umění. Nyní zde ve zrekonstruované části objektu sídlí Galerie Václava Chada. Malíř nevšedního talentu byl úzce spojen se Zlínem. Absolvoval Školu umění, která ve Zlíně vznikla při Baťových závodech. Jako velmi statečný mladík, který později pracoval v propagaci Baťových závodů, se zapojil do protifašistického odboje. Gestapo ho zatklo a zavraždilo v pouhých jeho 22 letech. Můžete tu při návštěvě vidět některou z cyklu výstav, které představují významné osobnosti výtvarné scény. Galerie přibližuje i díla dalších absolventů Školy umění ve Zlíně.

Místo pro děti a výstavy 

V současnosti se na zámku pořádají také různé tematické kroužky pro děti. Jsou zde i výstavní sály Hedvika, kde se pořádají zajímavé výstavy. Jinak zámek zatím přístupný není. 

foto: zlinskyzamek.cz

Kde se občerstvit

Kousek od zámku na náměstí Míru se můžete občerstvit v některé z restaurací či bister.

Parkování

Můžete využít parkoviště v ulici Bartošova nebo kryté parkování na autobusovém nádraží. V Bartošově ulici je i vyhrazené stání pro auta handicapovaných.

Přístupnost

Obě zmíněné parkovací možnosti jsou v sousedství Sadu Svobody, ve kterém se zámek nachází.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Ve Zlíně si můžete zacvičit a relaxovat
Ve Zlíne můžete s dětmi zavítat do přírodního hřiště Stezka zdraví pod Tlustou horou. Na pozemcích městských lesů se vám nabídne spousta možností pro aktivní trávení volného času. Naleznete zde lesní altán nebo lanovou visutou lávku. Můžete zde běhat, věnovat se cykloturistice, dětským hrám, posilování, rozcvičení nebo jen rodinné vycházce. Děti potěší 5 stanovišť se cvičebními prvky. Jsou tu hrazdy, bradla, žebřiny, hopsadla a mnoho dalšího. Ke stezce zdraví se dostanete několika přístupovými cestami, pomohou vám orientační tabule. Z Letné půjdete ulicí Pod rozhlednou. Ze čtvrti Pod majákem se vydáte ulicí Nerudova. Ze čtvrti Podhoří půjdete ulicí U Slanice.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zlín
+420 602 560 020 (galerie)
galerie@zlinskyzamek.cz
http://zlinskyzamek.cz

Štítky

  • Naučné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Když prší
  • Muzea
  • Pro dva
  • Galerie
  • Pro seniory
  • Výstavy
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Východní Morava

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více