Salon Expres Vagon

Polnička, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Nedaleko Žďáru nad Sázavou se na okraji obce Polnička u Stříbrného rybníka nachází dětský přírodní zábavní areál Salon Expres Vagon. Najdete ho na trase směrem na Velké Dářko. Vaše děti se tu vydovádějí.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. listopadu 2020

Železniční okruh s malým nádražím a tunelem

Primární atrakcí zahradní železnice v areálu je 300 metrů dlouhý okruh úzkorozchodné železnice s tunelem a malým nádražím. Projedete se ve třech vagonech, které táhne napodobenina parní lokomotivy. Podle tohoto komplexu se celý areál jmenuje. Jeho součástí jsou kromě dalších prvků  funkční závory a signalizační zařízení.   

foto: salon expres

Čeká vás spousta zábavy

Zábavní park v přírodě pod názvem Salon Expres Vagon si děti v Polničce maximálně užijí. Mohou jezdit nejen vláčkem, ale také v autíčkách. Nebo se vydají po vyhrazené dráze na čtyřkolkách. Mohou plout i na vodních člunech, protože v areálu je k tomuto účelu přizpůsoben přírodní rybníček. Zaskáčou si v hradu nebo v hopstrádě. Vydovádějí se na neobvyklém kolotoči, houpačce nebo prolézačce. Zastřílí si ze vzduchových děl, u této atrakce lze rozpoutat  i bitvu. Mají možnost svézt se zábavnou lanovkou. A pro všechny děti, které milují zvířátka, tu mají hojně navštěvovaný zookoutek. Uvidíte v něm prasátka, morčátka, kozičky, ptáčky a zajíčky.

foto: salon expres

Občerstvení

Občerstvit se můžete ve starém vyřazeném vagonu, který slouží jako výletní restaurace. Na prostranství před ní je několik posezení se slunečníky. V areálu je udírna, ohniště a často se tu opéká i nějaké mas

foto: salon expres

Tipy na ubytování

Na kole

Pokud se rozhodnete vydat do areálu na kole, je zda dostatečné k dispozici množství stojanů, kam můžete kola zaparkovat. Můžete se vydat na cestu třeba využít frekventovanou cyklotrasu, která vede ze Žďáru nad Sázavou směrem až k rybníku Velké Dářko. Kopíruje červeně značenou turistickou cestu, takže můžete třeba nechat auto na parkovišti u Pilské nádrže a jít pěšky. K zábavnímu areálu je to necelé 4 kilometry.o.

Parkování

Automobil můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti přímo u areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

K největšímu rybníku Českomoravské vrchoviny
Po červené turistické značce můžete další 3 km pokračovat ze zábavního areálu v Polničce k Velkému Dářku. Největší rybník Českomoravské vrchoviny má rozlohu 206 ha. Nachází se ve výšce 610 m n. m. v lesnaté krajině Žďárských vrchů. Je vyhledávanou turistickou a rekreační lokalitou. Můžete si tu například kromě koupání půjčit šlapadlo a vydat se na něm na rozsáhlou vodní plochu. Najdete tu krásné písčité pláže i travnaté plochy ke slunění a odpočinku. A pokud bude foukat vítr, uvidíte, jak se vodní plocha zaplní příznivci jachtingu, windsurfingu a dalších vodních sportů. Ne každý ví, že z tohoto rybníka odtéká řeka Sázava.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.