Koupaliště Horní Podluží

Dolní Podluží, Lužické hory, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Koupaliště Dolní Podluží

Přírodní koupaliště Horní Podluží se nachází v centru obce. Příjemné prostředí a krásná okolní příroda z něj dělají místo, které návštěvníci rádi vyhledávají.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. února 2021

Těšte se na příjemné koupání

Protože koupaliště je napájeno vodou z lesních pramenů, jeho voda je sice chladnější, ale čistá. Díky pozvolna se svažujícímu dnu je jedna jeho část příjemným místem pro neplavce, kde si bez obav mohou dopřávat oblíbených vodních radovánek. Druhá část koupaliště určená plavcům má hloubku až tři metry. Pláže jsou zde příjemné travnaté, v zázemí najdete WC a převlékárnu.

Občerstvení

O vaše chuťové buňky se postará zdejší restaurace.

Poloha na mapě

Tipy na ubytování

Tip na výlet v okolí

Z Horního Podluží zamiřte do Jiřetína pod Jedlovou, vzdáleného asi 2,5 km. Prohlédnout si zde můžete štolu sv. Jana Evangelisty ve Stříbrném dole a muzeum věnující se historii dolování v obci a okolí. Součástí muzejní expozice je i Hornická stezka Údolí Milířky, dlouhá 4,5 km. Červená turistická značka vás z Jiřetína přivede ke zřícenině hradu Tolštejn. Na hoře Jedlová, která je třetí nejvyšší horou Lužických hor, se pak můžete porozhlédnout z výšky 774 m n. m. po kraji. Rybáři ocení možnost nahodit udici v chovném rybníce Rybniště, který leží asi jeden kilometr severozápadně od Horního Podluží, v sedle mezi Širokým vrchem a Plešivcem.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dolní Podluží 527
Dolní Podluží 40755

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.