Turistické centrum Dům Českého Švýcarska

Krásná Lípa, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Stejně jako Saské Švýcarsko i jeho česká část má své muzeum mapující tento překrásný kout naší země. Muzeum najdete v malém a příjemném městečku Krásná Lípa. Prostřednictvím jeho expozice se dozvíte mnoho zajímavostí týkajících se Českého Švýcarska.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. září 2020

Za poznáním i pochutnáním

Expozice „Život, tajemství, inspirace“ je vhodná i pro rodiny s dětmi. Jedná se o zcela novou interaktivní expozici určenou pro všechny, kteří touží obdivovat a poznat krajinu národního parku v minulosti i přítomnosti. Seznámíte se s historií turistiky zdejšího kraje, malebnou lidovou architekturou, flórou i faunou Národního parku i sklářstvím, které je pro tuto oblast tak typické. Prostřednictvím dobových fotografií poznáte vývoj města a jeho okolí.

Interaktivní expozice je součástí prohlídky

Součástí výstavy jsou i interaktivní exponáty, mezi nimi například větrný mlýn či třeba labyrint v krajině. Shlédnout můžete také film, nazvaný Krajina tajemství. Emotivní film  Vám dá nahlédnout do tajů Českého Švýcarska za výkladu herců Františka Němce a Vladimíra Dlouhého. V budově také naleznete moderně zařízené informační centrum.

Informační centrum je součástí muzea

V objektu se nachází příjemné a moderní informační centrum. Můžete si zde zakoupit knihy, mapy a upomínkové předměty týkající se regionu. 

Tipy na ubytování

Občerstvení

Drobné občerstvení je možné si zakoupit v informačním centru. Na náměstí v Krásné Lípě doporučujeme pivovar Falkenštejn s vlastním pivovarem.

Parkování

Váš vůz můžete zaparkovat přímo u muzea.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Za krásnými vyhlídkami je možné se vydat na rozhlednu Vlčí hora. Stojí jen asi 6 km od Krásné Lípy a cesta k ní vede z městečka po červené turistické značce. Rozhledna je zakončena zasklenou vyhlídkou a nabídne vám pohled na Lužické hory, Českosaské Švýcarsko, Šluknovskou pahorkatinu, Růžovou horu, Děčínský Sněžník či třeba některé ze stolových ho Saska.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Křinické náměstí 1161
Krásná Lípa
+ 420 775 552 789
informace@ceskesvycarsko.cz
ceskesvycarsko.cz

Štítky

  • Naučné
  • Muzea
  • Vyzkoušeli jsme
  • když prší
  • pro rodiny s dětmi
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Galerie
  • pro dva
  • Výstavy
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.