Rozhledna Na Větrné horce

Vysoká Srbská, Náchodsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V malebné obci Vysoká Srbská nedaleko Hronova na Náchodsku ve východních Čechách, 2 km od hranice s Polskem, zavítejte na pěknou rozhlednu. Nese název Na Větrné horce. Nečekají vás cestou k ní žádné náročné túry. Stojí totiž nedaleko centra obce a hostince.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Musíte vystoupat po 70 schodech

Turistická rozhledna na okraji broumovského výběžku se stala v roce 2020 součástí projektu Česko-polská Hřebenovka. Stojí v nadmořské výšce 512 metrů. Nese ji dvanáct ocelových sloupů, které jsou vkusně obložené modřínovým dřevem. Uvnitř věže budete stoupat po ocelovém točitém schodišti. K cíli musíte zdolat 70 schodů.

Rozhledna Na Větrné horce (foto Euroregion Glacensis)

Čeká vás krásný výhled na okolní i vzdálené hory

Rozhledna je vysoká 18 metrů, rozhlížet se budete z vyhlídkové plošiny ve výšce 14 metrů nad terénem. Otevře se vám parádní výhled k Hronovu, spatříte Ostaš, Teplické skály, polské Stolové hory s Borem a Hejšovinou, Javoří hory, Bludné skály, Bezděkov, Velké Petrovice, Jiráskovy skály, ale i Krkonoše a Orlické hory. K lepší orientaci na vyhlídkové plošině slouží nainstalované panoramatické informační mapky.

Jak zabavit děti

Děti potěšíte, když s nimi od rozhledny půjdete do Hronova naučnou stezkou Cesta psa Voříška. Je dlouhá necelé 4 km a inspirovaná Psí pohádkou z Devatera pohádek Karla Čapka. Trasa na mapě.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Před hostincem Na Kopci se nachází několik parkovacích míst.

Kde se občerstvit

Několik desítek metrů od vyhlídkové věže je hostinec Na Kopci.

Přístupnost

K rozhledně vás navedou šipky.

  • V těsné blízkosti rozhledny vede jedna z česko-polských cyklostezek, a to z Brného do Police nad Metují.
  • Od autobusové zastávky to je jen 252 m (trasa na mapě).
  • Od vlakové stanice z Hronova to je stezkou Cesta psa Voříška 5,2 km (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Kam na výlet

Podívejte se do Hronova, města spisovatele Aloise Jiráska. Prohlédněte si jeho rodný dům a muzeum. Možná vás naláká návštěva polského lázeňského města Gmina Kudowa-Zdrój. Z přírodních zajímavostí stojí za návštěvu Broumovské stěny nebo polský Národní park Stolové hory.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více