Teplické skály - magické skalní město

Teplice nad Metují, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Teplické skalní město můžete navštívit v okrese Broumov v severovýchodních Čechách. Najdete ho pár kilometrů od hranic s Polskem u Teplic nad Metují. Je tvořeno výraznými pískovcovými stěnami a věžemi, vysokými až přes 70 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. května 2021

Město nad Skalním potokem

Skalní město u Teplic nad Metují se tyčí nad Skalním potokem. Od Adršpašských skal je odděleno hlubokou Vlčí roklí. Představuje nejrozsáhlejší skalní labyrint ve střední Evropě. Obsahuje zhruba 70 skalních útvarů, které jsou pojmenovány. Skalní město je rozdělené na několik lokalit: Skalský hřeben, hřebeny Čápu, Supí skály a Kraví hory. Součástí skalního města je i Bludiště, které tvoří rozsáhlejší členité plošiny. Celý systém je dlouhý 27 km a nese jméno Poseidon.

Kam se můžete podívat

Zpoplatněná okružní stezka vede po modré turistické značce, která je zároveň Naučnou stezkou Josefa Vavrouška. Teplické skalní město má divočejší ráz a je také fyzicky pro turisty náročnější, než Adršpašské skalní město. Zajímavá je unikátní Teplická jeskyně dlouhá 1065 m, což ji pasuje na nejdelší pseudokrasovou jeskyni v České republice. I když je nepřístupná, určitě se o ní něco dozvíte. Zajímavá je oblast Sibiř, kam díky hlubokým soutěskám nesvítí vůbec slunce.

Některé názvy vzbudí váš úsměv

Turistický okruh je dlouhý 6 km. Při jeho procházení narazíte na skály s úsměvnými názvy. Například Koňská hlava, Smetana u klavíru, Housenka, Řeznická sekera, Lahvička inkoustu, Krakonošova harfa, Krakonošovo párátko nebo Ruka se zmrzlinou. Nejvyšší jsou Skalní koruna a Martinské stěny.

Tipy na ubytování

Po schodech na hrad

Teplické skalní město má svůj hrad. Nese název Střmen, dříve sloužil jako strážní tvrz. Pokud se nenecháte odradit výstupem po 300 schodech vzhůru, nebudete litovat. Čeká vás krásný výhled na okolní skalní stěny.

Občerstvení

Přímo u vstupu do skalního města se můžete občerstvit v Restauraci pod ozvěnou nebo v Penzionu Severka.

Vlakem do Teplických skal

Nedaleko (300 metrů) od vstupu do skal se nachází vlaková zastávka Teplice nad Metují - Skály. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

Přímo u vstupu do skal je centrální placené parkoviště. Z parkoviště jsou skály pohodlně dostupné.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Za adrenalinem na rozhlednu
Vydáte-li se z Teplic nad Metují kolem Skiareálu Kamenec po zeleně značené cestě, půjdete neplacenou částí skal. Po téměř šesti kilometrech dojdete k Rozhledně Čáp (786 m n.m.). V obtížně přístupném terénu budete k rozhledně stoupat po dřevěných stupních, pak po točitých schodech na vyhlídkové ochozy. Jsou vidět Krkonoše, Orlické hory, Stolové hory a samozřejmě Teplické skály.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Teplice nad Metují
+420 730 875 907
+420 491 581 197
info@teplickeskaly.eu
teplickeskaly.eu

Štítky

 • Poznávací
 • Výlety
 • Skalní města
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Turistika
 • se psem
 • pro dva
 • Skály
 • Vyhlídky
 • amazing places
 • pro seniory
 • Naučné stezky
 • Přírodní památky
 • Přírodní rezervace
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.