Přírodní památka Čertovy hrady

Dvůr Králové nad Labem, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Stanislav Holoubek CC BY-SA 4.0

Čertovy hrady jsou přírodní památkou nedaleko Dvora Králové nad Labem. Nachází se několik málo kilometrů západně za městem v zalesněné části. Vede k ní dobře značená turistická cesta vhodná pro pěší i horská kola. Vydejte se na výlet a poznáte, odkud čerti přichází na zemský povrch.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Na co se můžete těšit

Zajimavá přírodní památka Skalní masivy Čertovy hrady se rozprostírají na téměř 2 hektarech.  Již od samého okraje památky můžete vidět balvany, skalní pozůstalosti či výchozy. V objektech můžete vidět podobu například lidské tváře či zvířat. Nachází se zde také útvar, který připomíná bránu do pekel. Díky tomuto útvaru se celá oblast pyšní svému názvu Čertovy hrady.

Jak k Čertovým hradům?

K Přírodní památce Čertovy hrady se vydejte po zeleném značení od vlakového nádraží ze Dvora Králové nad Labem. Vzdálenost činí 2,9 km nenáročným terénem. Trasa na mapě

Přístupnost

Čertovy hrady jsou přístupné celoročně

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete u vlakového nádraží.

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále?

Pokračujte dále po zelené směrem k Bílé Třemešné. Jakmile dojdete na okraj obce k Památníku Jana Amose Komenského, vydejte se na rozcestí na červené turistické značení. Po chvíli příjemné procházky dojdete k dalšímu rozcestí, kde pokračujte po souběžně modrém a zeleném značení. Zanedlouho dojdete k hrázi vodní nádrže Les Království. Jedná se o velmi zajímavou technickou památku. Celková délka procházky až ze Dvora Králové nad Labem přes Čertovy hrady k vodnímu dílu je dlouhá 11 km.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.