Rozhledna Čáp

Teplice nad Metují, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Nenechte si ujít výhled z nejvyššího vrchu Aršpašsko-teplických skal z nově vybudované rozhledny Čáp na stejnojmenném vrcholu. Po vystoupání do výšky 786 metrů nad mořem se vám dostane výhledu do Krkonoš, Polska, na Orlické a Stolové hory a také na Adršpašsko-teplické skály. Rozhledna je přístupná kdykoli.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. května 2020

Zpátky do minulosti

Historie této rozhledny nesahá příliš daleko. Její stavba byla započata 9. září 2014. Začala se budovat na již předem připravené betonové základy. Díky špatně dostupnému terénu musela být rozhledna stavěna pomocí vrtulníku. I stavba samotná se tedy stala častým cílem turistů. Dne 20. září 2014 proběhlo slavnostní otevření rozhledny.

Nádherné výhledy na Adršpašsko - Teplické skalní město  foto: euro-glacensis.cz

Na co se můžete těšit

Rozhledna tyčící se do výšky 797 metrů je postavena především ze dřeva a oceli. Na 2 vyhlídkové plošiny musíte vystoupat po ocelových točitých schodech. Přirozený vzhled rozhledny dodává 8 dřevených sloupů. Z vyhlídkových plošin ve 4 a 9 metrech je výhled na Krkonoše, Orlické hory, do Polska a také na krajinu Adršpachu.

Jak k rozhledně

Z osady Skály se vydejte po zeleném značení. Po jednom kilometru mírného stoupání dojdete k rozhledně Čáp. Pokud chcete putovat z Teplic nad Metují, vydejte se také po zelené. Z Teplic nad Metují je to k rozhledně 7 km.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Rozhledna je přístupná celoročně

Parkování

Doporučujeme automobil zaparkovat v osadě Skály.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Doporučujeme udělat okruh po NPR Adršpašsko-teplické skály. Okruh je vhodný pokud vycházíte z Teplic či od osady Skály. Od rozhledny Čáp pokračujte po zeleném značení směrem k Teplicím. Půjdete okolo desítek skalních útvarů. U rozcestí Nad Kamencem se dejte na modré značení a pokračujte do osady Skály. Jste také velmi blízko zámku Bischofstein a zřícenině hradu Skály. Doporučujeme je také navštívit. Okruh má 10 km příjemným terénem.

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.