Jiráskovo muzeum

Hronov, Náchodsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Jiráskovo muzeum

Jiráskovo muzeum naleznete v jeho rodném městě – Hronově. V druhém patře zdejšího divadla, které je pojmenované jak jinak než podle Aloise Jiráska, můžete vidět expozici věnovanou jeho dílu a životu.  Zajímavá expozice společně s blízkým Jiráskovým rodným domek láká stovky turistů každou sezónu.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Muzeum na památku Aloise Jiráska bylo založeno v roce 1908. V roce 2002 byla poté expozice renomována.

Na co se můžete těšit

Expozice se věnuje životu Aloise Jiráska a také jemu slavnému literárnímu dílu. Věnuje se také skutečným postavám, které inspirovali Aloise Jiráska k napsání literárních děl. Další část, kterou můžete během expozice vidět, je věnována dalším významným rodákům z Hronova či okolí.

Jak do muzea

Jiráskovo muzeum Hronov se nachází přímo v centru Hronova – v druhém patře Jiráskova divadla. Do Hronova se lze dostat autobusovými či vlakovými spojeními. Ve městě je také dobré místní značení směrovkami.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Kousek od muzea na náměstí v Hronově je vyhlášená cukrárna Modrá Hvězda.

Parkování

Přímo v centru u Jiráskova muzea můžete zaparkovat automobil. Parkování je zde placené.

Poloha na mapě

Tip na další výlet

Doporučujeme také navštívit Jiráskův rodný dům, který se nachází nedaleko centra města. Okolo něho je také park s Jiráskovým sadem. Další památka na českého umělce se nachází v Červeném Kostelci. Zde můžete navštívit Domek Boženy Němcové, ve kterém prožila své novomanželské období. Do Červeného Kostelce se dostanete po zeleném turistickém značení.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více