Rozhledna Na Podluží

Nový Poddvorov, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Nad obcí Nový Poddvorov západně od Hodonína na jižní Moravě můžete vystoupat na 30metrovou ocelovou rozhlednu Na Podluží. Stavba připomene těžní věž, uvidíte z ní krásný kraj.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. listopadu 2021

Těšte se na výhledy na Chřiby, Karpaty i Pálavu

Rozhledna, která se nachází na vrcholu plochého návrší nad obcí Nový Poddvorov. Má podobu ropné těžní věže, protože region Podluží na Moravském Slovácku býval nejznámějším nalezištěm ropy na Moravě. Ocelová věž je vysoká 30 m, kruhová vyhlídka se nachází ve 28 metrech. Po zdolání zhruba 150 schodů vás na otevřeném ochozu čekají parádní výhledy. Spatříte Pálavu, Lednicko-valtický areál, dohlédnete na Malé Karpaty, slovenskou i českou část Bílých Karpat i Chřiby.

K rozhledně vede i cyklostezka

Vysoká Železná stavba je dostupná z několika míst. Můžete k ní dojít z Čejkovic, nebo od Dolních Bojanovic. K věži vede i cyklostezka Podluží z Prušánek do Poddvorova. Tvoří ji úzká asfaltová silnička s rovinami i kopečky. Z Nového Poddvorova se vydejte po té samé cyklostezce, akorát z opačného směru. Stačí, když se na konci obce kolem dřevěného kříže odbočíte doleva. Po stezce je to k rozhledně zhruba 800 metrů.

Upozornění

U rozhledny jsou stoly a lavice a také stojany na kola.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Svačinu a pití si vezměte s sebou.

Kde zaparkovat a přístupnost 

Pod vyhlídkovou věží je několik parkovacích míst. Z Poddvorova až k rozhledně můžete dojet autem.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Navštivte větrný mlýn
Tři kilometry od Starého Poddvorova směrem na Čejkovice si můžete prohlédnout na návrší větrný mlýn. Je celý ze dřev a je zasazen do krajiny vína. Díky konstrukci byl otočný, aby lopaty byly vždy na straně větru. Můžete vidět, jak se zde zpracovávaly produkty denní obživy.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.