Zámek Červený Hrádek u Sedlčan

Sedlčany, Česká Sibiř, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: richanza CCBY-SA 3.0

Ačkoliv zámek Červený Hrádek u Sedlčan je veřejnosti přístupný pouze u příležitosti konání příležitostných společenských a kulturních akcí, jeho krásný park přímo vybízí k procházkám. Je perfektně udržovaný, a protože je na rozdíl od objektu zámku veřejnosti běžně volně přístupný, míří sem všichni, kdož si chtějí užít pěknou procházku působivým prostředím.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Na zámek za hudbou

Zámek, který býval v dávné minulosti vodní tvrzí na potoce vinoucí se zámeckým parkem, získal svou současnou podobu na konci 19. století.  Až do vyvlastnění v roce 1948 jej obýval rod Mladotů ze Solopisk. Zámek byl do soukromých rukou navrácen v rámci restitučních nároků. Dnes své brány veřejnosti otevírá pouze příležitosti koncertů vážné hudby, které nádherně do prostředí zámku zapadají, je tu pořádána akce Pohádkový les a také je možné si tu říci v rámci manželského slibu své „ano“. Pěknou kulisou exteriéru zámku je rybník s ostrůvkem a boží muka.

Když na Červený Hrádek, tak i do Sedlčan

Při výletě na Červený Hrádek byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu nedalekých Sedlčan. Kromě toho, že se zde po dlouhé procházce zámeckým parkem můžete chutně občerstvit, vám městečko nabídne zajímavost v podobě zdejšího muzea. K vidění je řada exponátů vztahujících se k době pravěku a expozice věnovaná pravěkému osídlení vám představí například dobové kamenné nástroje, škrabadla z pazourku či třeba unikátní stoličku mamuta. Další expozice se vztahují ke středověku, novověku, je tu také národopisná expozice, cechovní místnost, a protože s městem je neodmyslitelně spojováno jméno Jakuba Krčína, jenž zde postavil například pivovar, mlýn či sádky na ryby, najdete zde také expozici, která je tomuto významnému muži věnována. V muzeu najdete navíc Sukovu síň. Náš přední skladatel a houslista se narodil v nedalekých Křečovicích a jeho první vystoupení na veřejnosti se odehrálo právě v sedlčanském hostinci U Zlaté koruny. V expozici, která je Josefu Sukovi věnována můžete spatřit housličky, na které tehdy hrál.

Zámek Červený Hrádek

Kudy na Červený Hrádek

Od Prahy po dálnici D1, exit Mirošovice, dále po silnici E55 směr Senohraby, Benešov, Olbramovice, odbočka na Veselku, Křešice, Vojkov, Kosova Hora, Červený Hrádek. Druhou variantou je trasa z Prahy po rychlostní silnici R4 (Strakonická) směr Mníšek pod Brdy, Příbram, Dobříš, sjet na exitu č.  41, dále po silnici III. třídy do Sedlčan a poté vlevo na Červený Hrádek.

  • Od autobusové zastávky Sedlčany, Červený hrádek to je pěšky jen 362 m. Trasa na mapě.
  • Z vlakové stanice Sedlčany půjdete pěšky 1,8 km. Trasa na mapě.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Porozhlédněte se po kraji z rozhledny Drahoušek u Osečan, která stojí na stejnojmenném kopci v blízkosti Sedlčan. Tato  48 m vysoká válcová věž s dřevěným schodiště umístěným na vnější straně stavby vám z výšky 32 m nabídne nádherné kruhové výhledy na Povltaví, městečko Sedlčany, bájný Blaník a na mnohé další zajímavá místa.

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Na Červeném Hrádku 751
Sedlčany 264 01
+420 318 821 158
urad@mesto-sedlcany.cz
www.mesto-sedlcany.cz/cs/turistika/neverejne/cerveny-hradek.html

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Zámky
  • Zahrady a parky
  • Výlety
  • Poznávací
  • pro rodiče s dětským kočárkem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.