Zámek Jemniště

Postupice, Podblanicko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Barokní zámek Jemniště ležící nedaleko Benešova ve středočeském kraji sloužíval jako letní šlechtické sídlo. Zejména v létě, když rozkvetou růže, pivoňky, levandule a budovu zdobí barevné vistárie, je jeho návštěva doslova lahůdkou pro oči.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. března 2020

Přivítá vás malebné nádvoří

Průčelí zámku, ke kterému vede působivá lipová alej, zdobí elegantní štít s balkonem. Na hlavní budovu zámku se napojují přízemní budovy, které v minulosti plnily úlohu stájí a hospodářského zázemí a vytváří pěkné nádvoří v úpravě francouzského parku. Ten se rozkládal také v místech, kam směřuje zadní průčelí zámku a kde byl později na jeho místě vybudován anglický park. Malebné místo uprostřed zeleně sloužívalo panstvu k pořádání četných zahradních slavností. K tomuto účelu byly vybudovány i dva zahradní pavilony. 

Ze zámku do zámeckého zvěřince

Při prohlídce zámku se návštěvníci seznámí ve zdobných prostorách s expozicí vytvořenou z exponátů vztahujících se k rodu Sternbergů. V zámeckém parku je umístěn zvěřinec a prochází tudy naučná stezka, která prostřednictvím panýlků informuje návštěvníky o zde žijících zvířatech a vzácných dřevinách.

Pochutnejte si v Cafe Custoza a nahlédněte do Zámeckého obchůdku

Na Jemništi na vás čeká nejen malebné letní sídlo šlechty se zvláštní poklidnou atmosférou, ale i příjemnou kavárnu Cafe Custoza s výtečnými zákusky, restauraci, zámecký hotel a v jednom z postranních křídel Zámecký obchůdek. Vedle turistické známky č. 555 a řady předmětů, například šperků z Thajska, má ve své nabídce výjimečnou vycházkovou módu značky Hunting Dress Code určenou dámám, kterou založila Petra Sternbergová. Zjednodušeně ji lze označit jako módu mysliveckou, která však překročila své hranice a dokáže originálně zpestřit dámský šatník. 

Vlakem na zámek

Vlaková zastávka Postupice se nachází 1,2 km od zámku. Trasa na mapě

Parkování

Parkoviště je k dispozici přímo u zámku

Poloha na mapě

Tip na výlet

V nedalekém Benešově si můžete prohlédnout zříceninu klášterního kostela minoritů s přilehlou starou zděnou zvonici, ve které je umístěn druhý nejstarší zvon u nás. Ve městě je k vidění dům skladatele Josefa Suka či Muzeum umění a designu. Nedaleko se nachází zámek Konopiště se svými výstavnými interiéry a krásnou zahradou.  

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jemniště 1
Postupice
+420 731 903 995
zamek@jemniste.cz
www.jemniste.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Wellness centrum
 • Zahrady a parky
 • Zámky
 • Výlety
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Architektonické památky
 • Romantické
 • amazing places
 • pro dva
 • když prší
 • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.