Státní zámek Milotice

Milotice, Slovácko, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Nikolice.n CC BY-SA 4.0

Na jižní Moravě stojí 6 kilometrů jižně od Kyjova Státní zámek Milotice ve stejnojmenné obci. Můžete si vybrat některý z prohlídkových okruhů a projít se velmi pěkně upraveným okolím zámku.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Prohlídky se konají i v kostýmech

Zámek vznikl renesanční přestavbou gotické tvrze na konci 16. století, o dvě století později byl přestaven do stylu baroka. Podobu si zachoval dodnes. V rámci nabízených prohlídkových okruhů se podíváte do interiérů zámku a nahlédnete do života posledního majitele JUDr. Ladislava Seilerna a jeho rodiny. Pobývali zde až do konce druhé světové války. Čekají vás krásné reprezentační sály, můžete se přenést do období baroka. Pořádají se zde kostýmované prohlídky, které milují děti. Kostýmy si můžete za poplatek zapůjčit.

Okouzlí vás krása francouzského parku 

Zámecké zahrady jsou v Miloticích skutečnou perlou lokality. Můžete do nich vstoupit a všechnu krásu si prohlédnout. V parku se volně pohybují pávi a hospodářská zvířata. Proto pokud půjdete se čtyřnohým miláčkem, musí mít ochranný košík a pohybovat se tu pouze na vodítku. Francouzská barokní zahrada s bažantnicí má i zásobní zahradu se zahradnictvím.

Občerstvení

Přímo v zámku vám poslouží kavárna, kde můžete posedět a vychutnat si nejen dobrou kávu.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Přímo před zámkem je k dispozici placené parkoviště. Do Milotic jezdí autobus, od zastávky na návsi půjdete do cíle pěšky 10 minut.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecká 1
Milotice 69605
773 762 295
milotice@npu.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.