Rybářský areál

Nedvědice, Moravský kras, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10

Na soutoku Chlébského potoka a řeky Svratky v Mikroregionu Pernštejn se dostanete do ráje rybářů. Místo se pstruží farmou je vzdálené 600 metrů od Nedvědic ve směru Štěpánov nad Svratkou. Pokud jste milovníci rybolovu, přijdete si v rybářském areálu určitě na své.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2021

Čtyři druhy ryb ve dvou rybnících

Rybáři, kteří vás v Pstruží farmě u Nedvědic nechají rekreačně chytat, mají k dispozici dva rybníky. Ve vrchním rybníku si můžete zalovit pstruhy, ve spodním pod břízami je vysazen kapr, karas a lín. Zatímco v případě pstruha si musíte odnést, co ulovíte, na druhém rybníku panuje jiné pravidlo. Malé ryby se vracejí zpět, větší ulovené kusy je možné po dohodě s rybáři odkoupit. Lovit je možné i s instruktorem.

Cena povolenky

Denní povolenka na osobu činí 200 Kč. Zapůjčí vám tu pruty, podběrák, návnady i nástrahy. To vše za stovku.

Jak zabavit děti

V areálu je Relax zóna s posezením, houpačkami a pískovištěm.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu je k dispozici občerstvení a ne jen tak ledajaké. V Rybím bistru kromě běžných pochutin a nápojů můžete ochutnat smaženého pstruha v cizrnovo-kukuřičné krustě nebo rybí hranolky.

Vlakem do areálu

Vlakové nádraží Nedvědice se nachází 2,1 km pohodové chůze od areálu. Trasa na mapě

Přístupnost

Od obce Nedvědice pojedete směrem na Štěpánov nad Svratkou po silnici č. 387. Zhruba po 600 metrech odbočíte doleva. Rybářský areál s pstruží farmou najdete v areálu bývalého koupaliště Slovanka přímo u silnice.  Nedaleko areálu je rozcestník Pod Heršinkou s mostem přes Svratku. V těchto místech se do řeky vlévá Chlébský potok.

Parkování

I když zde oficiální parkoviště není, u areálu se dá automobil zaparkovat.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Prohlédněte si nedaleký hrad Pernštejn
Pokud jste fyzicky zdatní, z Nedvědic se můžete vydat po zeleně značené turistické cestě na proslulý Hrad Pernštejn. Trasa částečně kopíruje naučnou stezku Pernštejn a půjdete zhruba 2 km. Cestu lemuje řada turistických přístřešků a najdete i spoustu informací na panelech. Hrad se tyčí na skále, můžete si vybrat ze čtyř prohlídkových okruhů. Určitě vás zaujmou různobarevná okna na věži Barborce. Symbolizují roční období. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nedvědice
Nedvědice 59262
731 009 035
ondrej.homolka@czekopol.cz
cerstvy-pstruh.cz

Štítky

 • Zábavné
 • pro rodiny s dětmi
 • Volnočasové areály
 • Výlety
 • Naše tipy
 • se psem
 • Rybaření
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.