Rekreační areál Borovinka

Bystřice nad Pernštejnem, Žďárské vrchy, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4/10

Rekreační areál Borovinka se nachází u malého rybníka zhruba 500 metrů za vesnicí Domanín u Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině. Kromě ubytovacích kapacit disponuje relaxací a aktivitami i pro hosty zvenčí, nejen pro ubytované návštěvníky.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2021

Nabídka sportovních aktivit je bohatá

Sportovní areál Borovinka nabízí spoustu sportovních a rekreačních aktivit. Objevíte zde také několik druhů sportovních hřišť. Například hřiště na plážový volejbal nebo fotbalové hřiště. Hřiště na minigolf má 18 drah. Je zde k dispozici tenisový kurt, na kterém se dá hrát také basketbal nebo nohejbal. Zahrát si však můžete například i maxi šachy, petanque, ruské kuželky, kulečník, stolní tenis nebo air hockey.

Největší dřevěný hrad na Vysočině

Nadšené budou určitě vaše děti. Dětskému parku dominuje neobyčejný dřevěný dětský hrad s bohatým příslušenstvím. Honosí se tím, že je největší svého druhu na Vysočině. K dispozici jsou v něm lanové sítě, visutá lávka, houpačky, skluzavky, pískoviště. Vaše ratolesti si tu pořádně protáhnou těla a mohou si zde připadat jako malí rytíři. Děti od 6 do 15 let mohou na atrakci pouze s doprovodem rodičů nebo dospělé osoby.

foto: borovinka.cz

Koupání v rybníce

U areálu se nachází nově vyčištěný rybník, kde se můžete během letních dnů vykoupat.

Tipy na ubytování

Je zde i půjčovna

V půjčovně vám zapůjčí jízdní kola.

Na objednávku bude zajištěno dřevo na ohniště a zapůjčeny vidle na opékání buřtů.

Občerstvení

V areálu Rekreačního areálu Borovinka se nachází restaurace s krbem a v letním období i venkovní terasa. Působí zde mediálně slavný šéfkuchař Karel Nekola, takže si rozhodně pochutnáte.

Hromadnou dopravou do Borovinky

  • Pokud pojedete autobusem, zastávka je vzdálena 600 m.
  • Od vlakové zastávky Rozsochy půjdete pěšky 4,6 km až do areálu. Trasa na mapě

Parkování a přítupnost

U areálu Borovinka je zdarma k dispozici parkoviště. Od auta z parkoviště se do areálu Borovinka dostanete hned.

Poloha na mapě

Kam za dalšími aktivitami

Za adrenalinem do lanového centra
Outdoor Domanín. Takový název nese lanové centrum v bezprostředním sousedství Rekreačního areálu Borovinka. Můžete tam zavítat s celou rodinou a užít si adrenalin v korunách stromů. Lanový park se skládá z malého okruhu (5 stromů, 5 lanových překážek) a z velkého okruhu (28 stromů, 30 lanových překážek). Pořadatelé vám klidně připraví outdoor doslova na míru podle vašich požadavků. Park je otevřen celoročně a pohodlně tam od sousedů dojdete pěšky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.