Hora a rozhledna Velká Deštná

Deštné v Orlických horách, Orlické hory a Podorlicko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Pokořte královnu Orlických hor. Užijte si výhled na Orlické hory u nejvyššího bodu těchto českých hor. Vyjděte na Velkou Deštnou a navštivte nově zbudovanou rozhlednu. Zažijete krásný výhled do širokého okolí a nezapomenutelný pocit z úspěšného výšlapu.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. srpna 2020

Hurá na vrchol Velké Deštné

Vydejte se zdolat královnu Orlických hor Velkou Deštnou. Nejvyšší vrchol Orlických hor naleznete v nadmořské výšce 1115 metrů nad mořem. V roce 2019 byla na jejím vrcholu slavnostně otevřená nová rozhledna. Rozhledna je vysoká 19 metrů. Z vrcholu rozhledny budete mít nádherný výhled na polské Stolové hory, Králický Sněžník a Krkonoše. Dokonce můžete dohlédnout až na vzdálený vysílač Ještěd.

foto: David Stejskal

Jak na Velkou Deštnou? Prohlédněte si tipy na turistické trasy.

Na Velkou Deštnou se můžete vydat z několika směrů, ale pouze pěšky nebo na kole:

Z Deštné v Orlické v horách

Vyvezte se sedačkovou lanovkou na Studený vrch. Odtud přes Luisino údolí až na vrchol. Pokud nebude lanovka v provozu, pak nejprve po zelené na Studený vrch. Délka trasy: 3,3 km (jedním směrem). Převýšení: 246 metrů (od vrcholu lanovky) a jestli půjdete z centra Deštné tak 450 metrů.

Z Luisina údolí

Automobil můžete zaparkovat v Luisině údolí a odtud se dostanete až na vrchol Velké Deštné. Jedná se o zkrácenou cestu z Deštné, kdy vynecháte první část. Délka trasy: 1,9 km (jedním směrem). Převýšení: 239 metrů

Ze Šerlichu

Velmi populární cesta je po hřebenovce ze Šerlichu, který se nachází kousek od vyhlášené Masarykovy chaty. Délka trasy: 3,5 km (jedním směrem). Převýšení: 139 metrů.

Další trasy na Velkou Deštnou

Variant jak na Velkou Deštnou je opravdu hodně. Další možnosti jsou od Orlického Záhoří, Zdobnice či polské strany. Jakmile pokoříte vrchol královny Orlických hor.  Jakmile dorazíte na vrchol, čeká na vás posledních 19 výškových metrů a jste na vrcholu rozhledny. Přejeme Vám krásný výhled.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Po zdolání vrcholu si každý zaslouží nějaké to občerstvení. Kiosek Srub se nachází 300 metrů od rozhledny a je celoročně otevřen. 

Vstupné

Objekt je přístupný zdarma

Otevírací doba

Objekt je přístupný celoročně

Parkování

K objektu je nutné dostat se po svých. Automobil ponechte v jednom z výchozích bodů vašeho výletu: v Deštném, na parkovišti v Louisině údolí nebo na Šerlichu. Počítejte s tím, že kapacita parkoviště na Šerlichu a Luisině údolí je omezena.

Poloha na mapě

Kam do okolí?

Již jen v samotném Deštném v Orlických horách máte hned několik možností, kam se zajít podívat. Zkuste navštívit Muzeum turistiky, zimních sportů a řemesel nedaleko od náměstíčka. Expozice je zajímavá pro děti i dospělé a otevřeno je celoročně. 

Poděkování

Nádherné fotografie rozhledny nám poskytl pan fotograf David Stejskal.

Štítky

 • Poznávací
 • Tisícovky
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro dva
 • amazing places
 • Rozhledny
 • pro seniory
 • Vyhlídky
 • Příroda
 • CHKO
 • Hory a pohoří
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Orlické hory a Podorlicko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.