Fort Radíkov

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: pevnost-radikov.cz

Nad Olomoucí v kopci nad Radíkovem si můžete prohlédnout unikátní pevnůstku. Pochází z druhé poloviny 19. století a byl součástí Čísařsko královské Olomoucké pevnosti. Na místě spatříte jediný exemplář svého druhu na území republiky. Zažít tu můžete různé aktivity.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Prohlédnete si fort

Fort má nepravidelný půdorys a je rozdělen na dvě části. Tvoří ho bojový prostor na obvodovém zemním valu a týlová část s kasematovými trakty. Oba objekty byly postaveny z lomového kamene a cihel fortifikačního formátu. Pevnost měla 26 děl na valu a 10 děl v suchém příkopu na obranu fortu. Celková rozloha pevnosti je 20 ha.

foto: pevnost-radikov.cz

Kromě prohlídek i aktivity

Kromě komentovaných prohlídek si lze objednat i aktivity. Zastřílíte si ze vzduchovek, budete házet vrhacími noži, hledat poklad pomocí detektoru kovů. Zažijete dřevorubecké hry. Pořádají se zde noční prohlídky, minikurzy přežití nebo střelba ze skutečných zbraní s cvičnou municí.

Prohlídku pevnůstky si předem objednejte.

Prohlídky fortu a aktivity si předem objednejte na emailu info@pevnost-radikov.cz

Kde se občerstvit

Občerstvíte se v Chatě pod Věží v ulici Na Pevnůstce pod pevností (300 metrů).

Kde zaparkovat a jak k pevnosti

V Radíkově zaparkujte na veřejném parkovišti v ulici Marie Pujmanové.  Z parkoviště k pevnosti půjdete ulicí Na Pevnůstce a po osmi stech metrech dorazíte na křižovatku, dáte se rovně a po asi padesáti metrech dojdete k bráně fortu. Přitom minete vchod do Restaurace Pod Věží, která přiléhá k fortu.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Radíkov
Olomouc
777 135 001
info@pevnost-radikov.cz
pevnost-radikov.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Prohlídky
 • když prší
 • Vojenství
 • Pevnosti
 • úžasná místa
 • pro dva
 • Výlety
 • pro seniory
 • Technické památky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.