Zámek Konice

Konice, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Tomáš Továrek

Navštivte malebný zámek Konice s nádherným parkem a barokní kašnou. Hezký tip na výlet a romantickou procházku.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. září 2020

Trocha historie 

Vznik objektu se datuje do let 1703 až 1705, kdy byla zdejší tvrz z první poloviny 14. století, přebudována na letní sídlo premonstrátů. Přestavba byla dílem myšlenky opata Norberta Želeckého z Počenic. V roce 1784 po zrušení kláštera Hradisko přešel pod správu státu a roky chátral. V roce 1825 jej zakoupil známý brněnský továrník Karel Příza, který nechal celý objekt zrekonstruovat, a jeho rodina zde žila a měla zámek ve svém držení až do roku 1945. Ještě na počátku 19. století vedla z prvního patra zámku chodba propojující jeho prostory s kostelem. Později byla zazděna. Proč? Zámek má své tajemství, které si stále uchovává.

foto: mekskonice.cz

Navštivte nezapomenutelnou expozici zvyků a řemesel

Na trase prohlídkového okruhu se seznámíte s historií zámku, s jeho interiéry a můžete navštívit ojedinělou expozici zvyků a řemesel. To má totiž na Konicku dlouhou tradici a pan Pavel Šín, který již roky sbírá pracovní nářadí a pomůcky, inicioval expozici, díky které je možné shlédnout množství vzácných i unikátních předmětů.

foto: mekskonice.cz

Využití zámku je více než bohaté

Objekt je využíván městem a v zámecké galerii se koná řada výstav a akcí, nádvoří ožívá oblíbeným divadelním festivalem, část prostor slouží jako turistické informační centrum, je zde pěkná obřadní a koncertní síň a působí tu také umělecká škola. 

foto: mekskonice.cz

Vlakem na zámek

Železniční stanice Konice se nachází necelých 800 metrů od zámku. Trasa na mapě

Parkování

Automobil zaparkujete přímo u zámku.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kostelní 46
Konice 79852
+420 793 333 721
+420 582 334 987
icko.konice@seznam.cz
mekskonice.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.