Památník Leoše Janáčka

Hukvaldy, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Hukvaldech na severní Moravě si připomenete významnou osobnost hudebního světa. Hudební skladatel Leoš Janáček se tu narodil, prožil dětství a rád se sem vracel. Kromě rodného domu, kde je Infocentrum Hukvaldy a expozice Země hradů, můžete od dubna do září zavítat do Památníku Leoše Janáčka.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. října 2023

V domě je unikátní muzeum

V Památníku Leoše Janáčka během sezony můžete zhlédnout expozici, jež mapuje umělcův vztah k rodným Hukvaldům. Památník je unikátním muzeem. Skladatel dům v roce 1921 koupil a využil ho jako místo odpočinku i pro inspiraci. Dnes muzeum spravuje Nadace Leoše Janáčka.

Prostor má neopakovatelnou atmosféru

Při návštěvě památníku vás obklopí jedinečná atmosféra, která dýchá historií i umělcovou slavnou tvorbou. Prohlédnete si zachovalé původní interiéry. Seznámíte se s životem Leoše Janáčka, prozkoumáte jeho pracovnu, uvidíte ložnici i kuchyň. V adiovizuální místnosti můžete poslouchat nahrávky významných autorových skladeb a zhlédnout filmy. V naučné expozici je zdokumentován vztah hudebního skladatele k rodnému kraji.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete na Parkovišti Hukvaldy. K památníku se vydáte po Naučné stezce Leoš Janáček očima dětí (800m) . Od zastávky autobusu Hukvaldy Losert je vzdálenost pouhých 200 m.

Tipy na ubytování

Občerstvení v okolí

Nedaleko parkoviště je Restaurace Hotelu Hukvaldy. Můžete zavítat o pár metrů dál i do oblíbené Cukrárny u lišky Bystroušky.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hukvaldy 79
Hukvaldy 73946
774 680 049
Janackuv.pamatnik@gmail.com
www.janacek-nadace.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Muzea
  • Prohlídky
  • Naučné
  • Umění
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.