Mauglího stezka a ranč v Bohumíně

Bohumín, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

V Bohumíně se můžete vydat na dvouúrovňovou lanovou dráhu, Mauglího stezku. Najdete ji v Parku Petra Bezruče v Hobby parku u Mauglího ranče - areálu s malými zvířaty. Ani ten si pak nenechte ujít.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Lanové stezky mezi věžemi

Lanová dráha je dlouhá 126 m. Tvoří ji šest dvouposchoďových věží z akátového dřeva, které vzájemně propojují lanové stezky s různými typy překážek. Na lanovou dráhu se dostanete třemi vstupy, dolů vedou dva tobogány. Vedle Mauglího stezky je k dispozici dopravní hřiště.

foto: bospor.info

Za zvířátky na Mauglího ranč

Při návštěvě Mauglího stezky si nelze nechat ujít procházku Mauglího rančem. I ten je součástí bohumínského Hobby parku. S dětmi se budete procházet mezi pávy korunkatými, spatříte kozy a ovce kamerunské, dále ovce valašské a holandské, drůbež, lamy alpaky.

foto: bospor.info

Mauglího labyrint

Mezi atrakcemi v Hobby parku zajděte do Mauglího labyrintu. Na ploše 8 arů za Parkem Petra Bezruče je vysázeno 1100 habrů. Právě ty tvoří bludiště, ve kterém si můžete užít s dětmi dobrodružství hledání správných cest labyrintu.

Občerstvení

Občerstvíte se v přilehlém Food a Café parku.

Vlakem na Mauglího stezku

Vlaková stanice v Bohumíně je vzdálena 1,5 km od areálu Bospor a Mauglího stezky. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Parkovat lze na parkovištích Koperníkova. Z  parkoviště do Hobby parku je to 150 m.

Poloha na mapě

Co podniknout v okolí

Osvěžte se v Aquacentru Bohumín
Součástí areálu Bospor je i Aquacentrum. Čeká na vás plavecký a relaxační bazén, vnitřní a venkovní whirlpool. Potěší vás masážní trysky, chrliče, vodopád. Nechybí 48 m dlouhý tobogán. Děti si užijí venkovní brouzdaliště, u kterého jsou umístěna lehátka na opalování.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.