Rozhledna Cvilín

Krnov, Hrubý a Nízký Jeseník, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Jihovýchodně od Krnova v okrese Bruntál se na Předním Cvilínském kopci (441 m n.m.) tyčí kamenná rozhledna. Dříve se jí říkalo Lichtenštejnova, dnes Cvilín.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Rozhledna Cvilín je vysoká 29 metrů

Kamenná romantická stavba rozhledny na kopci, který náleží k Brantické vrchovině, se vám zalíbí, má romantický vzhled. Postavili ji již v roce 1903. Stavbu finančně výrazně podpořil kníže Lichtenštejn, proto se jí říkalo Lichtenštejnova. Nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí a 20. srpna 2021 ve 12:00 byla slavnostně otevřena široké veřejnosti. Rozhledna je kamenná, válcová a je vysoká 29 m.

foto: Město Krnov

Vyhlídkový ochoz nemá střechu

Ke vchodu do rozhledny vede 28 vnějších kamenných schodů, uvnitř věže vás přivítá 98 dřevěných schodů, které se točí vzhůru po směru hodinových ručiček. Dostanete se na nezastřešenou vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m. Z plošiny uvidíte blízký Krnov a okolí, údolí Opavy a Opavice. Za dobré viditelnosti i vrcholky Jeseníků a Beskyd.

Občerstvení

Můžete navštívit Restauraci Cvilín ve Výletní ulici. Pokud půjdete Cestou k rozhledně z Krnova, budete míjet hospodu Cvílinku v Městské ulici.

Parkování a přístupnost

Nejbližší pod Cvilínem je Parkoviště Výletní. Od parkoviště Výletní půjdete pouhých 360 metrů po zelené turistické značce k rozhledně.

Z Krnova pěšky na rozhlednu

Na rozhlednu můžete vyrazit pěšky z Krnova po zelené trase, Městskou ulicí a pak alejí. Délka trasy 2 km. Trasa na mapě Pokračovat můžete dál na Zříceninu hradu Šelenburk, odkud budete mít hezký výhled na Krnov a Jeseníky.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Navštivte Poutní kostel
Při cestě k rozhledně dojdete k nádhernému Poutnímu kostelu sv. Panny Marie sedmibolestné. Stojí na Předním Cvilínském kopci. Kostel má dvě věže a vévodí širokému okolí. Je to barokní stavba s hlavní lodí.  Chrám a jeho okolí jsou poutním místem s okouzlující křížovou cestou.

V Krnově je ještě další rozhledna
V Krnově se nachází ještě jedna dřevěná rozhledna, která se nachází na v místní části Krnov-Ježník.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více