Rozhledna Cvilín
Krnov, Hrubý a Nízký Jeseník, Severní Morava a Slezsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
8/10

Jihovýchodně od Krnova v okrese Bruntál se na Předním Cvilínském kopci (441 m n.m.) tyčí kamenná rozhledna. Dříve se jí říkalo Lichtenštejnova, dnes Cvilín. V roce 2021 je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Válcová věž je vysoká 29 metrů

Kamenná romantická stavba rozhledny na kopci, který náleží k Brantické vrchovině, se vám zalíbí, má romantický vzhled. Postavili ji již v roce 1903. Stavbu finančně výrazně podpořil kníže Lichtenštejn, proto se jí říkalo Lichtenštejnova. Rozhledna je kamenná, válcová, vysoká 29 m.

Vyhlídkový ochoz nemá střechu

Ke vchodu do rozhledny vede 28 vnějších kamenných schodů, uvnitř věže vás přivítá 98 dřevěných schodů, které se točí vzhůru po směru hodinových ručiček. Dostanete se na nezastřešenou vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m. Z plošiny uvidíte blízký Krnov a okolí, údolí Opavy a Opavice. Za dobré viditelnosti i vrcholky Jeseníků a Beskyd.

Občerstvení

Můžete navštívit Restauraci Cvilín ve Výletní ulici. Pokud půjdete Cestou k rozhledně z Krnova, budete míjet hospodu Cvílinku v Městské ulici.

Parkování a přístupnost

Nejbližší pod Cvilínem je Parkoviště Výletní. Od parkoviště Výletní půjdete pouhých 360 metrů po zelené turistické značce k rozhledně.

Z Krnova pěšky na rozhlednu

Na rozhlednu můžete vyrazit pěšky z Krnova po zelené trase, Městskou ulicí a pak alejí. Délka trasy 2 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Kostel je národní kulturní památkou
Při cestě k rozhledně dojdete k nádhernému Poutnímu kostelu sv. Panny Marie sedmibolestné. Stojí na Předním Cvilínském kopci. Kostel má dvě věže a vévodí širokému okolí. Je to barokní stavba s hlavní lodí.  Chrám a jeho okolí jsou poutním místem s okouzlující křížovou cestou.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Pod Cvilínem
Krnov
554 614 612
info@infokrnov.cz
http://infokrnov.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Výlety
 • Příroda
 • Romantické cestování
 • Pro rodiny s dětmi
 • Cestování se psem
 • Pro dva
 • Vyhlídky
 • Cyklistika
 • Pro seniory
 • Rozhledny
 • Horská kola
Jak se vám líbí článek
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Vyberte si ubytování

Penzion Katty

Krkonoše a Podkrkonoší Špindlerův Mlýn

0/10
Cena od 600 Kč do 900 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více