Expozice Ráj dřevěných soch

Ostravice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Beskydech na severní Moravě je řada příležitostí, jak pobavit rodiny s dětmi. Hledáte, kde se po putování horskou přírodou můžete příjemně naladit na jinou, než turistickou a sportovní notu? Nabízí se návštěva ojedinělé expozice Ráj dřevěných soch v Ostravici. Potěšíte tím nejen sebe, ale hlavně děti.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. dubna 2024

Vítat vás bude vyřezávaný medvěd a další postavy

Galerii dřevěných soch pod širým nebem najdete v centru Ostravice. Před Rájem dřevěných soch stojí vyřezávaný medvěd, prasátko a baba Jaga s loupežníkem. V expozici uvidíte různá vypodobnění zvířat, pohádkových bytostí a dalších postav. Nechybí ježibaby, vodníci, skřítci.

Řezbář někdy plní přání dětí

Autorem všech dřevěných soch, kterých uvidíte více než stovku, je místní řezbář Luděk Vančura. Aktivní myslivec vytvořil dřevěné sochy a pronajal si prostory v Biskupské zahradě v sousedství ostravického obecního úřadu. Autor se snaží plnit i přání dětí, a tak tu čas od času nová socha ještě přibude. A možná i vy se sem proto zase rádi za nějaký čas vrátíte. Expozici pod širým nebem průběžně doplňují živá zvířata, takže se máte s dětmi na co těšit.

Autorovy dřevěné sochy jsou i na jiných místech

Řezbářský rukopis Luďka Vančury zřejmě poznáte i na jiných místech Beskyd. Například na nedaleké přehradě Šance můžete vidět jeho vodníka. U stezky Valaška na Pustevnách nad Trojanovicemi se pro změnu těší zájmu jelen, rys a medvěd.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Ostravici objevíte hned několik možností. Například Restauraci Freud nebo Pizzu Ostravice či Fajny Vagonek.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v Ostravici u obecního úřadu.

Přístupnost

Od vlakové stanice Ostravice i od autobusu půjdete zhruba 300 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.