Naučná stezka Lišky Bystroušky

Loštice, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V okolí Loštic na Moravě, kde se vyrábějí pravé Olomoucké tvarůžky, se můžete vydat na pěkné procházky Naučnou stezkou Lišky Bystroušky. Vede rodným krajem tvůrce liščího příběhu, malíře Stanislava Lolka. Na cestu se vydáte podle libosti, jak dlouhou trasu chcete jít. Stezku doplňuje deset informačních panelů.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Trasa pro zdatné lišky 

Pokud se vydáte na na nejdelší trať, čeká vás ujít 23 km. Jde o uzavřený okruh po červené turistické značce. Vyjdete v Lošticích od židovské synagogy, dále přes žádlovický park, Střítež a Veselí do Dolů a odtud přes Jeřman a Vlčice zpět do Loštic. Dominantou krajiny je hrad Bouzov.

Trasy pro lištičky

S dětmi, můžete zvolit trasy, které jsou značené liščími tlapkami. Vydejte se třeba po stopách lišky Bystroušky z Veselí na Střítež a zpátky. Tato trasa je dlouhá 7 km. Půjdete rodným lesem lišky k střítežské myslivně,kde je centrum stezky. Zajímavý je i devítikilometrový vandr s Bystrouškou a Tvarůžkem, který je vyznačen zelenými tlapkami. Začíná v Lošticích u synagogy prochází žádlovickým parkem, dále do Líšnice a zpět do Loštic. Zastavte se v muzeu tvarůžků a zajděte si třeba na tvarůžkovou zmrzlinu.

Kde se občerstvit

V Lošticíchse se určitě zastavte ve stylové Kavárně a galerii U Lišky Bystroušky s tvarůžkovými dobrotami.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v Lošticích na Náměstí míru.

Jak na Naučnou stezku

Od parkoviště půjdete k prvnímu panelu u synagogy zhruba 200 m.

Poloha na mapě

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • romantické cestování
  • Naučné stezky
  • Do lesa
  • se psem
  • pro dva
  • Procházka
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.