Ludvíkovské skalní město

Ludvíkov, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.2/10

V Jeseníkách nad obcí  Ludvíkov v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji se potěšíte krásou Ludvíkovského skalního města. Nad hřbitovem v lese, na levém břehu řeky Bílá Opava, objevíte cvičné skály. Jsou doslova rájem horolezců.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. ledna 2022

Desítky věží, masivů a útesů

Celá skalnatá oblast leží v Medvědské hornatině mezi Ludvíkovem a Karlovou Studánkou. Uvidíte spousty skalních věží, skalních věží, masivů a útesů. Některé z těchto útvarů dosahují až 30 metrové výšky. Horolezecké cesty jsou sice značené, ale s klasickým turistickým značením zde nepočítejte. Skalní město tvoří čtyři hlavní bloky. Za extrémní výstup je považován převis Dimenze. Dominantním útvarem je věž Žofka v masivu K1.

Mezi skalami s pomocí ocelových lan

Na cestu skalami se nejlépe vydáte nedávno otevřenou expediční stezkou. Propojuje skály K1, K2, K3, K4 a Žábu. Výstup usnadňují ocelová lana, orientaci umožňují kamenné mohylky a dřevěné značení. Lana slouží i pro bezpečné zajištění pomocí ferratového setu, ve kterém je úvazek a tlumič pádu. Stezka pomáhá obcházet obtížnější místa ve skalním městě. V zimě za mrazu je však pohyb mezi skalami nebezpečný.

Jak zabavit děti

V Ludvíkově je dětské hřiště s dřevěnými prvky.

Občerstvení

V Ludvíkově lze zavítat do řady restaurací. Například do Restaurace Penzionu Grizzly u parkoviště.

Kde zaparkovat a jak do skal

V Ludvíkově zaparkujete na Parkovišti Grizzly. Pak se vydáte po NS Muzeum Wide Web, po níž u dřevěné kaple půjdete stále vzhůru, až se ke skalním útvarům dostanete.

[map title=""]

Kam na další výlet v okolí

Zámecké hora s vyhlídkou
Nad Ludvíkovem se můžete vydat též na Zámeckou horu. Objevíte tam dřevěnou vyhlídku a pozůstatky knížecího hradu ze 14. století.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.2/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.