Vyhlídka a vrch Bradlo

Nová Hradečná, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10

Chcete vědět, jak vypadá Moravský Blaník? Vydejte se na vrch Bradlo u Úsova nedaleko Mohelnice na Moravě. Nejjižnější výběžek Jeseníků vám nabídne zajímavý kruhový výhled do krajiny. Vyhlídka se zábradlím v Hanušovické vrchovině je oblíbeným cílem turistů i horolezců. Přezdívka Moravský Blaník je spojena s pověstí o spících rytířích.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Čekají na vás nádherné výhledy

Třicet kilometrů severně od Olomouce nad obcí Kamenná vystoupáte na vrch Bradlo. Kopec je sopečného původu. Je označován za nejvyšší vrchol Bradelské vrchoviny. Některé skalnaté stěny kopce dosahují až 20 metrů. Můžete na něj vystoupat po vytesaných schodech. Nedaleko vrcholu najdete i tři kamenné útvary a budete cestou míjet dvě sochy – ďábla a čerta. Na samotnou vyhlídku vystoupáte po kamenných vytesaných schodech.

Na vrchol se můžete vydat pou Naučné stezce krajinou památného Bradla

Dříve rostl na východním svahu kopce památný strom Král Bradla. Můžete se na vrch projít naučnou stezkou krajinou památného Bradla. Vede z Libiny do Nové Hradečné, je obousměrná a děti ji absolvují s čertíkem Bertíkem. Podél trasy objevíte 12 zastavení. Informace se věnují lesu a přírodě. Těšte se i na hrací panely.

Občerstvení 

V Kamenné je hostinec.

Tipy na ubytování

Vlakem na Bradlo

Vystupte v železniční stanici Libina a odtud se vydejte přes Tři kameny po 4,2 km dlouhé modré trase. Nastoupáte 227 metrů. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

V Kamenné se dá zaparkovat třeba u úřadu.

Jak na vrchol

Můžete jít po zmíněné naučné stezce a nebo se vyjdete z Kamenné po zelené turistické stezce. Půjdete 2, 1 km.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.