Trojský kůň na Bouzově

Bouzov, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

I z hlavy dřevěného koně je možné se rozhlížet po krajině. Zajeďte si na Bouzov, jeden z nejkrásnějších hradů v ČR. Je zde dřevěná rozhledna ve tvaru Trojského koně. Vystoupáte po 52 schodech až do hlavy zvířete.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Největší dřevěná stavba svého druhu na světě

Stavba dřevěného koně vás v Historickém areálu Bouzov upoutá na první pohled. Jejím autorem je stavitel lodí. Trup koně je postaven jako obrácený lodní kýl. Kromě 15metrové výšky je kůň unikátní i tím, že je dlouhý 16 metrů a váží 40 tun. Trojský kůň je považován za největší dřevěnou stavbu svého druhu na světě.

Rozhlédnete se ušima a očima

Útrobami koně budete stoupat vzhůru. Vnitřní prostory koně jsou volně přístupné a slouží jako obrazárna. Můžete si v nich prohlédnout výstavu historických kreseb. Vyhlídka vám umožní ušima koně sledovat panorama hradu, očima koně se rozhlédnete po městečku Bouzov a pěkném okolí.

Rytířské kolbiště

V Historickém areálu hradu Bouzov je u rozhledny rytířské kolbiště. Kůň představuje základ expozice válečných strojů. Můžete si prohlédnout válečné zbraně i mučící nástroje. Vystřelíte si z palných zbraní a z historického katapultu. Je zde též přírodní divadlo.

Občerstvení

U parkoviště u hradu Bouzov se můžete občerstvit v Restauraci Bouzov.

Zábava pro děti

U rozhledny se nachází dětské hřiště 

Kde zaparkovat

Parkovat můžete na Parkovišti Bouzov. Od parkoviště je historický areál Bouzov vzdálen necelých 300 m. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále

Určitě nevynechte prohlídku hradu Bouzov, který je součástí celého areálu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více