Mužské a dívčí kameny

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Krkonoších se vydejte po hřebeni k Dívčím a Mužským kamenů. Tuto přírodní zajímavost objevíte na červené Cestě česko-polského přátelství nad Medvědím dolem. Je vzdálena zhruba 3,5 km od Špindlerovy boudy ve Slezském sedle.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Skaliska jsou na česko-polské hranici

Hřebenová skaliska Mužských a Dívčích kamenů tvoří zvětrávající žula. Dívčí kameny (1414 m n. m.) mají jméno po pastýřce, která podle pověstí nedaleko odtud zahynula. Mužské kameny (1417 m n.m.) jsou protějškem tohoto útvaru. Poněkud níže uvidíte ještě dvě skaliska – Ptačí kámen a Pevnost. Na polské straně je znatelný přírodní útvar Slaskie kamienie.

Výhledy až na nejvyšší vrcholy Krkonoš

Dívčí kameny jsou zajímavým útvarem, skály dosahují až osmi metrů. Vyhlídku si však užijete hlavně z nedalekých Mužských kamenů. Můžete se dívat na jih ke Špindlerovu Mlýnu. Prohlédnete si z ptačí perspektivy louky s Brádlerovými a Medvědími boudami. Viditelné je Vysoké kolo, ale i Luční hora, Studniční hora a Sněžka.

Jak na Mužské a dívčí kameny

Nejsnažší cesta vede od Špindlerovy boudy kam lze vyjet autem i autobusem. Jezdí ze Špindlerova Mlýna zhruba 1x za hodinu.  Od parkoviště půjdete po hřebenové červené Cestě česko-polského přátelství směrem na Vysoké kolo.

Tipy na ubytování

Cestou půjdete kolem Nové Petrovy boudy

Cestou ze Špindlerovy boudy ke kamenům budete míjet nový horský komplex Petrovy Boudy. Vznikl po legendární Petrovce, která roku 2011 lehla popelem. Prohlédněte si, zda se investorům podařilo najít soulad s původní horskou boudou. Restaurace pro veřejnost však zatím není otevřena.

Kde se občerstvit

Rozhodně si občerstvení vezměte s sebou. Restaurace se nachází Na Špindlerově boudě.

Kde zaparkovat

U Špindlerovy boudy můžete využít parkoviště. Sazba je 300 Kč za auto a den.

Tip na výlet

Vydejte se ze Špindlerovy na Dívčí a Mužské kameny. Z Mužských kamenů pokračujte na Martinou Boudu, kde se můžete občerstvit. Odtud pokračujte dále přes Bradlerovy Boudy, Dvořákovu boudu a Martionovu Boudu zpět na Špindlerovku. My jsme si dali oběd na Dvořákově Boudě a můžeme jen doporučit. Délka trasy je 12,1 km a nastoupáte 436 výškových metrů.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Hory a pohoří
  • Turistika
  • pro dva
  • Tisícovky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.