Vyhlídka Šeřín

Vítkovice, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V západních Krkonoších se můžete těšit z krásných výhledů, pokud se vydáte na vrcholky hor. Nad Vítkovicemi v Libereckém kraji objevíte úžasnou skalní vyhlídku. Musíte vystoupat Bucharovou cestou na vrch Šeřín 1027 m n. m. Vyhlídka nese stejný název a to, co z ní uvidíte, stojí za trochu námahy.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. ledna 2022

Vyhlídka je mezi Vítkovicemi a Horními Mísečkami

Pokud máte rádi přírodní vyhlídky, kde se rozhlédnete do kraje, aniž by vám za hlavou funěly desítky dalších lidí, je výlet na vyhlídku Šeřín pro vás jak stvořený. Krkonošský vrchol Šeřín se nachází blízko krkonošské obce Vítkovice. Dojdete k němu slavnou turistickou Bucharovou cestou, a to z vítkovického horského sedla Rovinka směrem na Horní Mísečky a nebo zvolte obrácenou cestu.

Dohlédnete i na Ještěd

Z vyhlídky uvidíte Krkonoše jako na dlani. Dohlédnete na Zlaté návrší, Harrachovu skálu, Vysoké kolo, Medvědín, uvidíte Špindlerovku a Erlebachovy boudy. Výhled se však otvírá i mnohem dále do nitra republiky. Potěší vás pohledy na Český ráj, Jizerské hory a když je dobrá viditelnost, tak až k Ještědu. Vrcholové skalisko je opatřeno zábradlím.

Občerstvení

V horském sedle na Rovince je k dispozici bufet.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Zaparkovat je možné buď ve Vítkovicích a nebo na Horních Mísečkách. K vyhlídce se dostanete z obou stran po Bucharově cestě.

Jak se dostanete k vyhlídce

Z Horních Míseček je to necelých 6 km. Z rozcestí Rovinka jen 1,5 km. 

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Na Rovince je hřbitov odpadků
Určitě si všimněte na Rovince zajímavého místa. Jde o tzv. hřbitov odpadků. Můžete si prostudovat s dětmi informační tabule, na kterých je napsáno, za jak dlouho se různé odpadky v přírodě rozloží.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • Výlety
  • Hory a pohoří
  • Turistika
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.