Muzeum výroby hraček

Jiřetín pod Bukovou, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Že i hračky si zaslouží mít své muzeum, se můžete přesvědčit v Muzeu výroby dřevěných hraček v továrně na hračky Detoa Albrechtice v Jiřetíně pod Bukovou.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Hračky, které přetrvaly léta

Prohlídka muzea vám umožní poznat výrobní proces hraček, se kterými si děti hrají již více než 100 let. Uvidíte tu historické stroje, dobové fotografie i exempláře hraček, se kterými si hráli vaši rodiče či prarodiče. Poznáte však také současný výrobní provoz. Prohlídka vás zavede do jednotlivých výrobních středisek a ukáže vám tak místa, kde vznikají poctivé dřevěné hračky.

Vyrobte si svou hračku

Neobvyklým zpestřením prohlídky je možnost vyrobení si hračky v Kreativních dílnách. Ze zakoupených předem připravených dílků si tu vyrobíte hračku zcela dle svých představ. Fantazii se meze nekladou a pokud by se vám snad nepovedla tak, abyste se jí mohli doma pochlubit, nezoufejte. V podnikové prodejně si můžete vybrat z celé pestré řady takovou, která vaše blízké určitě potěší. 

Slavní sportovci a Válečná výroba

Projít si můžete také expozice Slavní sportovci a Válečná výroba. K vidění je např. medaile Rudolfa Burkerta, který se v roce 1927 stal mistrem světa v závodě sdruženém a o rok později byl třetí na zimní olympiádě v St. Moritz. Vystavené jsou rovněž výrobky továrny, určené pro vojenský průmysl. Spatříte zde modely tanků, lodí či komponent pro rakety V2 a mnohé další. 

Tipy na ubytování

Sladká tečka na závěr. Hurá občerstvení...

Zkrátka nepřijdou ani vaše chuťové buňky, neboť po prohlídce, která trvá asi 50 – 60 minut, můžete navštívit zdejší kavárnu, která nabízí teplé i studené nápoje a sladké dobroty. 

Vlakem do muzea

Továrna a muzeum se nachází nedaleko železniční stanice v Jiřetíně pod Bukovou.

Parkování

Zaparkovat můžete u muzea. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Jen kousek cesty vás dělí od kamenné rozhledny Tanvaldský Špičák. Rozhledna je součástí turistické chaty, z osmnáct metrů vysoké věže vám nabídne kruhový výhled na Jizerské hory, Krkonoše a mnohá další daleká místa.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jiřetín pod Bukovou 6
Jiřetín pod Bukovou
+420 721 843 020
+420 483 356 325
exkurze@detoa.cz
www.muzeumvyrobyhracek.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Muzea
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Regionální výrobky
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.