EKOPark Liberec

Liberec, Liberecko, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5/10

Přírodní EKOPark o rozloze 10 000 m² najdete v Liberci u Lužické Nisy u Sokolské ulici. Zaměřuje se na ekologii, sport a aktivní odpočinek nejen pro rodiny s dětmi.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2021

Čeká vás nepřeberné množství atrakcí

Přírodní park s širokým využitím byl vybudován na území bývalé černé skládky, kde se dříve scházeli jen narkomani a bezdomovci. Po kultivaci prostoru vznikl EKOPark. K dispozici je v něm spousta hlavně přírodních atrakcí. Můžete si odpočinout v houpacích sítích a využít další relaxační prvky. Dětem se bude líbit blátivá kuchyň, blátivý chodníček, trávošlapy. Je tu pro ně vybudované obří pískoviště, přírodní bludiště, vyzkouší si stezku pro chůzi naboso. Oblíbené jsou vodní ekohrátky.

Na každém kroku jsou přírodní prvky

Můžete navštívit kavárnu v korunách stromů a dívat se na hrátky svých dětí shůry. Rozhlédnete se z různých vyhlídkových plošin. Uvidíte interaktivní hmyzí hotel, knihobudky, minizoo, nebo čapí hnízdo z větví. Projdete si keřové bludiště přírodním vláčkem. V dílničkách můžete vyrábět.

Užijete si třeba blátivý den

V EKOParku se konají různé motivované dny. Při Dnech bláta budete moci trhat, drolit, strouhat, nalévat, vylévat, míchat, přesypávat, krájet, válet, mačkat. Hlína není špína. Takové bývá motto těchto oslav zeminy. Při Retro Games si vzpomenete na skákání gumy, bony, cvrnkání kuliček a další  atributy minulých dob. Bosonohé programy jsou věnovány chůzi po žhavých uhlících nebo střepech, masážím chodidel a podobně.

Tipy na ubytování

EKOPark nabízí různé akce

V EKOParku se během sezony koná mnoho akcí zaměřených na zdravý způsob života. Jsou to regionální trhy, nebo sportovní či kulturní akce. K dispozici tu je velká posilovna pod širým nebem. Cvičí se zde jóga. K dispozici tu je crossfit - workoutové hřiště. Kulturním počinům slouží přírodní pódium.

Najdete poklad?

Můžete se vydat na cestu za pokladem. Ponoříte se do příběhu o zachráněném lesním království. Budete plnit úkoly a sbírat indicie. Když se povede rozluštit podle šifry správné heslo, v tajemné jeskyni objevíte truhlu s pokladem.

Upozornění

Se psy do EKOParku nemůžete, ale mohou na vás počkat u vstupní chýše, kde dostanou vodu a mohou ležet v příjemném stínu.

Kde se občerstvit

V EKOParku je kavárna, kde si můžete pochutnat na sladkých dobrotách, kávě a třeba i domácích limonádách. V areálu jsou také grilovací zóny a piknikové paloučky. Ideální čas jak strávit příjemný den s rodinou. 

Na kole do parku

EKOPark je umístěn na městské cyklostezce, můžete se do něj dostat na kolech.

Parkování

Zaparkovat auto můžete v parkovacích zónách přilehlého okolí. Například v Sokolské ulici a nebo u fotbalového stadionu FC Slovan Liberec. Z parkovišť je dosah zhruba 200 metrů.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí?

Za bílými tygry do Zoo Liberec
Zoologickou zahradu v Liberci si málokdo nechá ujít. Největším lákadlem z chovaných zvířat je bílý tygr indický, nebo takin čínský, který se zde jako jediný chová mimo asijský kontinent. Na ploše třinácti hektarů můžete vidět přes 150 druhů zvířat. Určitě vás zaujme i nejucelenější kolekce dravců v Evropě, žirafa Rotschildova, levharti sněžní, tučňák Humboldtův a spousta dalších zástupců zvířecí říše.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.