Muzeum Královna stolu

Karlovy Vary, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Při návštěvě západočeských lázní Karlovy Vary se nechte vlákat do vzrušujícího světa krásy užitkových předmětů. Navštivte Muzeum Královna stolu a rozhodně nebudete litovat. Čeká tam na vás více než 2 tisíce exponátů z téměř 60 zemí světa.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. června 2024

Každý exemplář je originál

V Muzeu Královna stolu se nachází expozice rozdělená do pěti sálů. Budete nadšeni z jednotlivých exemplářů kolekce, které představují poklad lidského tvořivého umění a řemeslných dovedností. Poznáte krásu užitkových předmětů. Muzeum je unikátní i tím, že každý exponát je jedinečný a má svůj fascinující příběh.

Upoutají vás servírovací sady i nádobí

Překvapuje bohatá sbírka stolních nádob, která odráží vývoj této části užitkového umění v průběhu staletí. Budete obdivovat elegantní porcelánové servírovací sady, sbírku různorodého nádobí, hliněnou keramiku i skleněné výrobky.

Uvidíte unikátní sbírku lžic

Zvláštní zájem návštěvníků vzbuzuje exkluzivní sbírka lžic a lžiček, shromažďovaná dlouhá čtyři staletí. Otevřou se vám dveře do minulosti a díky průvodcům se dozvíte spoustu informací. Doprovodné popisy odhalují tajemství výroby, určení i použití předmětů v každodenním životě.

Tipy na ubytování

Nepřehlédnete starobylost

Výjimečností se pyšní exponáty, pocházející až ze středověku. Budete sledovat, jak se vyvíjelo užité umění od hrubých výrobků řemeslníků až k rafinovaným mistrovským dílům z období renesance. Starobylé exponáty jsou vyrobené ze dřeva, kosti, keramiky, kovů a drahých kamenů. Muzeum nabízí též kolekci artefaktů manufaktur z České republiky, ale i z dalších evropských zemí.

Zázemí pro děti

Čeká vás tu koutek kreativity. Vyberete si dřevěnou lžíci a tu štětcem a barvami vyzdobíte podle vlastní fantazie. Muzeum vám poskytne vše, co k tomu potřebujete.

Parkování a přístupnost

Muzeum se nachází u Mlýnské kolonády, přímo v centru města. Parkovat můžete na 700 m vzdáleném Parkovišti Thermal.

Vlakem do muzea

Vlakové nádraží je vzdáleno do muzea 2,1 km, dojdete k němu příjemnou procházkou centrem města. Trasa na mapě

Občerstvení

V blízkosti je např. Pizzeria Petr nebo Restaurant Černý Orel.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí
Karlovy Vary a okolí nabízejí spoustu zážitků. Můžete se vypravit na příjemné vycházky po upravených lesních stezkách, které lemují altány a odpočívadla. Dostanete se k zajímavým vyhlídkám, jako je například Jelení skok, Goethova vyhlídka nebo rozhledna Diana, kam se můžete dostat lanovou dráhou. Populární je i Motýlí dům. A zde najdete další tipy co navštívit v Karlových Varech

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lázeňská 19
Karlovy Vary 36001
728 206 083
antonikokv@seznam.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.