Vyhlídka Jelení skok
Karlovy Vary, Západočeské lázně, Západní Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10
Autor fotky: Informační centrum Karlovy Vary o.p.s.

Vydejte za báječnými výhledy na Karlovy Vary. Jeden z takových výhledů nabízí vyhlídka Jelení skok. Naleznete ji kousek od lázeňské kolonády.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. ledna 2021

Skála Jelení skok a Karel IV.

K vyhlídce se dostanete z centra Karlových varů po žluté turistické cestě až na vrhol skalní věže. Dominantou vyhlídky je nádherná socha kamzíka, dívající se na Karlovy vary. Původním autorem sochy byl August Kiss. V roce 1984 ji poničili vandalové, nynější socha je kopií původní a vytvořil ji sochař Jan Kotek. Podle pověsti z tohoto místa skočil jelen, kterého pronásledovala lovecká družina krále Karla IV. V místě doskoku tryskala horká voda. Karel IV. tak zavdal příčinu ke vzniku lázní, které později na královu počest získaly jeho jméno.

foto: Informační centrum Karlovy Vary o.p.s.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v oblíbené dřevěné výletní restauraci Jelení skok, která je vzdálena od vyhlídky necelých 400 metrů. Trasa na mapě

Vyhlídka je zabezpečena zábradlím. Můžete se tak vydat za výhledy i s vašimi dětmi.

Jak na vyhlídku

K vyhlídce Jelení skok můžete vystoupat pěšky po žluté trase přímo od karlovarského vřídla. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Automobil můžete zaparkovat na parkovišti u Grand hotelu Pupp.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vyhlídka Petra Velikého a Vyhlídka Kristýna
Nedaleko od altánu Jelení skok se můžete dívat na město z dalších míst. Nejprve se zastavte na Vyhlídce Petra Velikého. Název získala podle husarského kousku ruského cara. Ten se na základě sázky vydal na neosedlaném koni do těchto míst, přestože sem nevedla žádná přístupová cesta. Car šplhal s koněm skalnatým terénem. Později bylo místo upraveno a vznikla tady vyhlídka, která nese jeho jméno. Na vyhlídce je umístěn vysoký kříž a od roku 1877 i busta Petra Velikého. I odtud je otevřený pohled na malebné lázeňské město se všemi jeho krásnými stavbami i okolní přírodou. Také sousední altánková Vyhlídka Kristýna dopřává romantickému oku mnoho krásy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Karlovy Vary
355 321 171
infocentrum@karlovyvary.cz
http://karlovyvary.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Příroda
  • Výlety
  • Romantické cestování
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro dva
  • Vyhlídky
  • Amazing places
  • Pro seniory
  • Cestování se psem
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Chata Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Bedřichov

0/10
Cena od 345 Kč do 480 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více