Rozhledna Heřmanova Huť

Heřmanova Huť, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V obci Heřmanova Huť v západních Čechách můžete vystoupat na zajímavou válcovou rozhlednu. Nachází se v Zahradní ulici, 378 m n. m. a je vysoká 16 metrů.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Vznikla nápaditá přestavba vodojemu

Rozhledna vznikla z vodojemu, který sloužil kdysi potřebám pivovaru ve Vlkýši. Naposledy byl v provozu v roce 1960. Až o 50 let později vznikl nápad využít válcovou věž jako rozhlednu. Vodojem se dočkal oprav nosné konstrukce a k nové fasádě bylo přistavěno venkovní točité schodiště. Vznikla tak unikátní technická památka.

Rozhledna Heřmanova Huť

Nahoře je otevřená plošina

Vyhlídková plošina rozhledny je umístěna 16 m nad zemí a vede k ní 75 ocelových schodů. Na vrchu věže jsou informační cedule. Přibližují detailně i obec Heřmanovu Huť. Otevřený betonový ochoz umožňuje výhled na vesnici pod vámi, nepřehlédnete dálnici D5 do Rozvadova, spatříte Křížový vrch u Stoda, Radyni, Zámek Rochlov, dohlédnete na Brdy a hřeben Českého lesa.

Kde zaparkovat

Malé parkoviště je v ulici Luční, necelých 100 m od cíle.

Kde se občerstvit

Poslouží vám např. Hostinec Na Zámku v 11 km vzdáleném Rochlově.

Přístupnost

  • Vlakem - železniční trať vede pár desítek metrů od rozhledny. Vlaková zastávka je vzdálena 600 m. Trasa na mapě.
  • Autobusem - autobusová zastávka je vzdálena zhruba půl kilometru.
  • Na kole - silnice, které vedou k rozhledně, jsou asfaltové, pohodlně se sem tedy dostanete i na kolech. Pod rozhlednou jsou parkovací stojany.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Zajeďte si na Zámek Rochlov s Bylinkovým panstvím, které během roku pořádá různé akce. Zajímavý je i Klášter Chotěšov s vyhlídkovou věží nebo rozhledna Křížový vrch ve Stodu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více