Rozhledna Diana dopřeje krásný pohled na Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Vyhlídková věž Diana se tyčí nad městem Karlovy Vary na Vrchu přátelství (556 m n.m.). Dostanete se k ní lanovkou nebo pěšky od Grandhotelu Pupp. Z vyhlídkové plošiny uvidíte nejen Karlovy Vary jako na dlani.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. října 2020

Vystoupáte 150 schodů, nebo jeďte výtahem

Vrch s nádherným výhledem objevil začátkem 19. století karlovarský nožíř Václav Drumm. Se strýcem proklestili les a nahoře umístili odpočinková sedátka. Rozhledna je vysoká 40 metrů, vznikla v roce 1914 po výstavbě pozemní lanovky na vrchol kopce Vrch přátelství. Na okružní vyhlídku mohutné čtyřboké cihlové stavby vede 150 schodů. Ale můžete tam pohodlně dojet i výtahem. Ve výšce 35 metrů je umístěna dřevěná vyhlídková plošina se střechou. Budete z ní pozorovat svět pod sebou. A to nejen samotné lázeňské město. Spatříte vrcholky Krušných hor, Slavkovský les, údolí řek Ohře a Teplá  i lázeňskou přírodu pod rozhlednou.

foto: dianakv.cz

Lázeňské lesy kolem Diany

U rozhledny Diana začíná řada stezek pro pěší, kterými se můžete vydat a absolvovat některou z nich třeba pro cestu zpět do města. Můžete zvolit některou z mnoha tras podle náročnosti terénu i délky chůze. Jsou zde lesní stezky i cesty se zpevněným povrchem. Vyhledávají je například příznivci chůze s hůlkami Nordic Walking.

foto: dianakv.cz

Na rozhlednu lanovkou

K rozhledně  se dostanete pohodlně i lanovkou. Pokud zvolíte jízdu lanovkou, budete mít o zážitek navíc. Lázeňské hosty vozí už více než sto let a několikrát byla již modernizována. Spodní stanice je přímo u Grand hotelu Pupp v ulici Mariánská. Lanovka jezdí každých 15 minut, najednou může ve čtyřech vagoncích jet 40 lidí. Cesta trvá 6 minut.

foto: dianakv.cz

Tipy na ubytování

Jak pobavit děti

V areálu Diana se nachází minizoo s prasátky, kozami a poníky. A také je tu pěkné dětské hřiště. Na obou místech se vaše děti určitě nudit nebudou. A určitě nevynecháte ani Motýlí dům. Můžete si ho zvolit jako doplňkový výlet.

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete ve stylové Restauraci Diana, kterou najdete hned v sousedství rozhledny. Disponuje i velkou letní terasou.

Kudy na rozhledny

  • K rozhledně Diana vede modře značená turistická trasa z centra Karlových Varů. Půjdete pěšky 1,2 km.
  • Můžete vyjet na Vrch přátelství lanovkou ze stanice Stará louka. Dráha je jednokolejná a zastavuje ještě uprostřed kopce ve stanici Jelení skok.

Parkování

Auto zaparkujete na parkovišti Granhotel Pupp. Zaplatíte tam 50 Kč za hodinu.

Poloha na mapě

Kam dále z rozhledny s dětmi

Motýlí dům děti baví
Až sejdete z rozhledny, můžete se ještě zastavit v avizovaném Motýlím domě Papilonia. V tropické zahradě v rámci letové zóny spatříte exotické motýly z celého světa. Létají tu stovky motýlů s rozpětím křídel až dvacet centimetrů. Mezi motýly a návštěvníky nejsou žádné bariéry, takže budete okouzleni krásou zblízka. Letovou zónu lemují informační cedule. Můžete také nahlédnout do líhně a poznat, jak se motýl klube z kukly a stát se tak nadšenými svědky jeho prvního rozletu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.