Rozhledna Kožich

Řenče, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Plzeňském kraji si nenechte ujít výstup na rozhlednu Kožich. Najdete ji na vrcholu Kožich (584 m n. m.), zhruba 20 km jižně od Plzně, 900 m severovýchodně od obce Řenče, části obce Libákovice.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. srpna 2021

Vyhlídka z výšky 24 metrů

Původně na Kožichu u Řenčů stávala dřevěná rozhledna z roku 1920. Používali ji zeměměřiči. Nahradila ji pak dřevěná věž, která se však postupem doby zřítila. Už jen žulový kámen jako značka zeměměřičů připomíná, kde přesně stávala.

foto: Jik Jik CC BY-SA 3.0

Uvidíte celé jižní Plzeňsko

Současná stavba vám nejspíš bude evokovat podobu kovového stožáru. Pochází z roku 2007. Slouží nejen jako telekomunikační zařízení. Ve výšce 24 metrů je vyhlídková plošina. Musíte k ní vystoupat 120 schodů. Těšit se můžete na krásný výhled . Otevře se pod vámi celé jižní Plzeňsko.

Občerstvení

U rozhledny je ohniště, kde si můžete opéct buřty. V Letinách, které jsou od rozhledny Kožich vzdáleny necelé 4 km, je vyhlášený minipivovar s restaurací.

Tipy na ubytování

Parkování

Pro zaparkování automobilu si musíte najít místo v Libákovicích, oficiální parkoviště tu však není určeno.

Jak na rozhlednu

K rozhledně se dostanete po cestě z Libákovic od rozcestníku po naučné stezce Čertovo břemeno, která vede až z Letin. Půjdete něco málo přes kilometr. Pokud byste pokračovali dál, dojdete ke skalnímu hřbetu Čertovo břemeno. Dlouhý skalní hřbet je tvořen rozpukanými skalami a sutí, najdete tam i převisy a viklan.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Gotická tvrz Řenče
V Řenčích si nezapomeňte prohlédnout gotickou tvrz z 15. století. Je to historicky zajímavá, stará stavba, přestavěná později v renesančním stylu a v 18. století přebudována na sýpku. Dnes jednopatrová tvrz hodně chátrá a nachází se bohužel v havarijním stavu. Památkově chráněný objekt je umístěný v areálu zemědělského družstva. Uvidíte ho i ze silnice.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Libákovice
Řenče

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Rozhledny
  • Výlety
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.