Rozhledna Goethova vyhlídka

Karlovy Vary, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Infocentrum Karlovy Vary

Vyhledávaným cílem lázeňských hostů i turistů jsou vyhlídky nad Karlovými Vary. Jednou z nich je i Rozhledna Goethova vyhlídka. Má pseudogotický vzhled a najdete ji na Výšině věčného mládí.

Autor článku: Petr Kouba, 19. října 2020

Cihlová rozhledna má honosný vzhled

V lesích na Výšině věčného mládí v Karlových Varech můžete zavítat na rozhlednu v nadmořské výšce 641 metrů. Cihlová mohutná věž byla postavena v novogotickém stylu a od roku 1957 nese název Goethova vyhlídka. Honosná válcová stavba z řezného zdiva na masivních základech z kamenných bloků je vysoká 42 metrů. Upoutá vás i její zdobení cimbuřím. Nad věží se ještě tyčí menší věžička.

foto: infocentrum Karlovy Vary

Čekají vás pěkné výhledy na město i okolí

Na vyhlídkový ochoz musíte vystoupat 165 schodů. Kruhový výhled z plošiny je na severovýchodě až východě částečně omezený stromy. Přesto však vám nabídne pohled na Karlovy Vary, severně až severovýchodně na Doupovské hory, severně na Krušné hory s Klínovcem a jihozápadně na Slavkovský les a Tepelskou vrchovinu.

Rozhledna vystřídala řadu názvů

Rozhledna byla postavena v roce 1889 a měla několik názvů. Nejprve Rozhledna korunní princezny Stefanie, pak Stifterova vyhlídka,  Stalinova vyhlídka. Současný název získala proto, že sem spisovatel Goethe chodíval rád na procházky.

foto: infocentrum Karlovy Vary

Tipy na ubytování

Občerstvit se můžete přímo u rozhledny

Občerstvit se můžete v kavárně, která je součástí rozhledny. Nabídne vám nealkoholické nápoje, kávu a sendviče nebo polévku.

Jak na rozhlednu

  1. Nejkratší cesta z cesta Karlových Varů vede po červené a následně žluté trase. Půjdete necelé 2 km  a nastoupáte 247 metrů. Trasa na mapě.
  2. Pokud v Karlových Varech pobýváte bez auta, můžete dojet k rozcestí Hůrky autobusem MHD. Pak se vydáte Gogolovou stezkou. Délka trasy 1,2 km od zastávky autobusu. Trasa na mapě.
  3. Můžete také zvolit poměrně náročnou trasu od vřídla v centru Karlových Varů po žlutě značené turistické trase přes ulici Na Vyhlídce, dále lesy přes vyhlídku Tři kříže. Cesta je dlouhá 3,5 km a má převýšení 260 metrů. Trasa na mapě.

Parkování

V centru Karlových varů zaparkujte v parkovacím domě Libušina.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Stezka plná strašidel
Kolem Goethovy vyhlídky vede 2 km dlouhá Stezka plná strašidel. Je na ní zhruba 20 nadpřirozených bytostí, které vládnou jednotlivým pohádkám na zastaveních. Pohádky mají vzdělávací přesah. Například Popelovka plápolivá poukazuje na nebezpečí požárů. Čekulátka jedovatá nabádá děti, aby nevěřily všem lidem, kteří jim nabízejí čokoládu. Psovyl psovitý zase poučí, jak se zachovat, když potkáte psa bez vodítka. Stezku si zkrátka užijete všichni společně.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.