Muzeum a galerie Starý kravín

Rokytnice nad Jizerou, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jak se žilo v Krkonoších poznáte, když navštívíte Muzeum a galerii Starý kravín v Rokytnici nad Jizerou – Františkově. Spatříte nástroje, užívané pro obživu. Budete obdivovat ukázky lidové architektury. A také si tu prohlédnete sochy a sezónní výstavy.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. prosince 2021

Romantické místo vás okouzlí

Dobová atmosféra na vás dýchne v západních Krkonoších při návštěvě Muzea a glaerie ve Františkově. Navštívíte romantické místo s krásou horské přírody. Osada se pro zřízení autentického muzea hodila. Pořádají se tu pod širým nebem dřevosochání nebo kovosochání. Prohlédnout si můžete stálou expozici děl místních umělců napříč obory. Před kravínem vás zaujme spousta vytvořených skulptur.

Poznáte, jak těžce se žilo horalům

V muzeu uvidíte, jak se žilo předkům v kraji tkalců. Prohlédnete si nástroje, s jejichž pomocí si horalé obstarávali obživu. Budete obdivovat starobylé nádobí, lyže,saně, kočáry. Podíváte se do typické krkonošské světnice. Těšit se můžete na hasičskou techniku i zemědělské stroje. Dozvíte se plno informací o těžkém životě v drsném kraji, kde bývaly třeskuté zimy trvající několik měsíců.

Občerstvení

Kousek od parkoviště je ve Františkově restaurace Družba.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Parkovat se dá na parkovišti u skiareálu před Františkovem. Od skiareálu k muzeu půjdete z kopce po úzké silničce 1,2 km.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.