Kozím hřbetům kraluje Krkonoš

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jedním z nejkrásnějších horských hřebenů v Krkonošském národním parku jsou Kozí hřbety s působivým výhledem na západní Krkonoše. Strmý hřeben dlouhý 3 km se táhne z Luční boudy až ke Špindlerovu Mlýnu a jeho nejvyšší bod nese příhodný název Krkonoš,  měří 1442 m n. m.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. května 2020

Kdysi se tu těžila ruda

Kozí  hřbety se nacházejí necelých 6 kilometru západně od  Sněžky, pod severním svahem je  Důl Bílého Labe, kde  jsou i lavinové dráhy. Pod jižním svahem hřebene se nachází údolí Svatého Petra. Vrcholky hřbetů jsou porostlé klečí, níže pak rostou horské smrčiny a vysokohorská vegetace. Ze svahů  stéká na severu Bílé Labe a na jihu  Dolský potok. Oba toky se pak v dolních partiích vlévají do řeky Labe. Na Kozích hřbetech nestojí žádné boudy ani chaty. Pěšina vedoucí přímo po hřebenu je neschůdná, je doslova  zarostlá klečí. Přesto tu však bylo ještě v  16. a 17. století  dost živo, těžily se zde totiž  měděné, stříbrné a arsenové rudy.

Přístupnost

Na Kozí hřbety vede zhruba čtyřkilometrová trasa  ze Špindlerova Mlýna. Hřbety však  jsou přístupné pouze v jejich východní části po červené a žluté turistické stezce. Po samotném hřebenu je túra zakázána. V zimní sezóně jsou stezky dokonce kvůli nebezpečí padání lavin uzavřeny. 

Parkování

Do Špindlerova Mlýna se můžete dostat autobusem nebo autem, to pak zanechte na zdejším vyhrazeném parkovišti.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Na Kozí hřbety se vydáte pěšky ze Špindlerova Mlýna po modré turistické značce směrem k Dívčím lávkám.  Dojdete  tam  asi za půl hodiny (2 km) a budete pokračovat stále po modré TZ asi 1 hodinu až k Boudě u Bílého Labe (4 km).  K Luční boudě půjdete zhruba stejnou dobu a také po modré TZ. Na Luční boudě, která je mimochodem nejstarší chatou na hřebenech Krkonoš, doporučujeme zastávku s občerstvením. Během své téměř čtyřsetleté historie objekt několikrát vyhořel, ale vždy byl obnoven.  Dnešní Luční bouda je skvělé místo k odpočinku v nádherné přírodě, s vyhlášenou kuchyní a lahodným pivem Paroháč, které si zde dokonce sami vaří. Další zdejší zajímavostí je důležitá meteorologická stanice Českého hydrometeorologického ústavu. A v neposlední řadě tady působí  členové Záchranné služby vrcholky hor z.s., kteří se podílejí na záchranných a pátracích akcích.  Z Luční boudy vaše cesta povede již po červené TZ po úbočí Kozích hřbetů okolo Krkonoše (nejvyšší vrchol) Judeichovou cestou  až do Špindlerova Mlýna. Cestu dlouhou asi 6,5 km půjdete zhruba 1,5 hodiny.  Dohromady vaše putování potrvá více jak 5 hodin a v nohách budete mít  téměř 17 kilometrů. 

Štítky

 • Poznávací
 • Příroda
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro dva
 • romantické cestování
 • Vyhlídky
 • pro seniory
 • Romantická místa
 • Tisícovky
 • Hory a pohoří
 • Národní parky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.