Telčské podzemí

Telč, Třebíčsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Autor fotky: Jan Morkus telc.eu

Město Telč je zařazené na seznamu památek UNESCO a sklízí každoročně obrovský obdiv návštěvníků. Ti se zde mimo jiné vydávají do městského podzemí.

Autor článku: Petr Kouba, 7. října 2020

Sklepy a chodby sloužily hlavně pro ochranu obyvatel

Středověká sklepení se nacházejí v Telči pod většinou malebných domů na náměstí Zachariáše z Hradce a pod zahradou renesančního zámku. Sklepení pochází ze 14. a 15. století. Krylo obyvatele před nepřáteli a sloužilo jako skladovací prostory. V některých místech jsou sklepy dvouúrovňové a propojené chodbami. Pro veřejnost je přístupná prohlídková trasa v délce 150 m. 

foto: telc.eu

Prohlédnete si interaktivní expozici

Při vstupu do podzemí se vám otevře pohled nejen do syrového podzemí, jak vypadalo kdysi, ale i do rekonstruovaných prostor. K pochopení důležitých dějinných momentů i současnosti Telče slouží interaktivní expozice. Návštěvníkům se Telč představuje prostřednictvím moderních technologií.

foto: telc.eu

Občerstvení

Občerstvit se můžete například v  u Černého orla, v Pizzerii Telč, v Zach restaurantu či v Čajovně  Scivias, v Šenku pod věží a dalších podnicích v centru města.

Tipy na ubytování

Náš tip

Víte jak můžete strávit prima den v Telči? Existuje venkovní a přitom velmi zábavná hra Nachozeno, která vás provede Telčí a ještě se přitom pobavíte.

Parkování a přístupnost

V období od 1.6. do 30.9. nelze parkovat na náměstí Zachariáše z Hradce. Musíte využít jiných parkovacích ploch. Pro parkování ostatních vozidel je třeba využít centrální parkoviště, parkoviště v ulici Svatoanenská a plochu na bývalém zimním stadionu v Hradecké ulici.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Věž kostela sv. Jakuba
Z náměstí Zachariáše z Hradce si můžete udělat výlet na vyhlídkovou věž kostela sv. Jakuba. Nachází se na náměstí Jana Kypty. Je vysoká 60 m a musíte k vyhlídce zdolat 145 schodů. Dozvíte se, že věž má dva zvony a že v ní dříve bydlel hlásný.

Věž kostela sv. Ducha
Také druhá kostelní věž v centru Telče je přístupná veřejnosti. Jde o věž kostela sv. Ducha. Je v ní umístěna multimediální expozice. Pomocí dotykových tabulí si prohlédnete časovou osu města, dozvíte se informace o historii a současnosti. Uvidíte fotografie, obray a veduty. Do věže vás uvede hologram s historickou postavou. Ve věži jsou vyhlídkové dalekohledy, interaktivní mapy a historický hodinový stroj.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.