Telčské podzemí
Telč, Třebíčsko, Vysočina

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
10/10
Autor fotky: Jan Morkus telc.eu

Město Telč je zařazené na seznamu památek UNESCO a sklízí každoročně obrovský obdiv návštěvníků. Ti se zde mimo jiné vydávají do městského podzemí.

Autor článku: Petr Kouba, 7. října 2020

Sklepy a chodby sloužily hlavně pro ochranu obyvatel

Středověká sklepení se nacházejí v Telči pod většinou malebných domů na náměstí Zachariáše z Hradce a pod zahradou renesančního zámku. Sklepení pochází ze 14. a 15. století. Krylo obyvatele před nepřáteli a sloužilo jako skladovací prostory. V některých místech jsou sklepy dvouúrovňové a propojené chodbami. Pro veřejnost je přístupná prohlídková trasa v délce 150 m. 

foto: telc.eu

Prohlédnete si interaktivní expozici

Při vstupu do podzemí se vám otevře pohled nejen do syrového podzemí, jak vypadalo kdysi, ale i do rekonstruovaných prostor. K pochopení důležitých dějinných momentů i současnosti Telče slouží interaktivní expozice. Návštěvníkům se Telč představuje prostřednictvím moderních technologií.

foto: telc.eu

Občerstvení

Občerstvit se můžete například v  u Černého orla, v Pizzerii Telč, v Zach restaurantu či v Čajovně  Scivias, v Šenku pod věží a dalších podnicích v centru města.

Parkování a přístupnost

V období od 1.6. do 30.9. nelze parkovat na náměstí Zachariáše z Hradce. Musíte využít jiných parkovacích ploch. Pro parkování ostatních vozidel je třeba využít centrální parkoviště, parkoviště v ulici Svatoanenská a plochu na bývalém zimním stadionu v Hradecké ulici.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Věž kostela sv. Jakuba
Z náměstí Zachariáše z Hradce si můžete udělat výlet na vyhlídkovou věž kostela sv. Jakuba. Nachází se na náměstí Jana Kypty. Je vysoká 60 m a musíte k vyhlídce zdolat 145 schodů. Dozvíte se, že věž má dva zvony a že v ní dříve bydlel hlásný.

Věž kostela sv. Ducha
Také druhá kostelní věž v centru Telče je přístupná veřejnosti. Jde o věž kostela sv. Ducha. Je v ní umístěna multimediální expozice. Pomocí dotykových tabulí si prohlédnete časovou osu města, dozvíte se informace o historii a současnosti. Uvidíte fotografie, obray a veduty. Do věže vás uvede hologram s historickou postavou. Ve věži jsou vyhlídkové dalekohledy, interaktivní mapy a historický hodinový stroj.

Základní údaje

Kontaktní údaje

náměstí Zachariáše z Hradce 71
Telč
+420 567 112 407
info@telc.eu
http://telc.eu

Štítky

 • Poznávací
 • Pro rodiny s dětmi
 • Podzemí
 • Když prší
 • Katakomby
 • Amazing places
 • Pro dva
 • Romantické cestování
 • Pro seniory
 • Technické památky
 • Architektonické památky
Jak se vám líbí článek
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Hotel Esprit

Krkonoše a Podkrkonoší Špindlerův Mlýn

9/10
Cena od 510 Kč do 890 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více