Městské muzeum Frýdlant
Frýdlant, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Severočeské městské muzeum ve Frýdlantě v Čechách se nachází ve druhém patře zdejší radnice. Navštivte expozici, která ukrývá i takovou zajímavost, jakou je meč frýdlantského kata.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Muzeum má více než sto let starou tradici

Založil jej Julius Kraus, hrnčířský mistr, v roce 1893 a nejprve sídlilo ve špitálské kapli. V prostorách radnice se nachází od roku 1900. Návštěvník může vidět obrazovou galerii, plastiky představující město Frýdlant v jeho různých etapách, hudební salonek, pěkně uspořádanou selskou jizbu, Valdštejnskou místnost, věnující pozornost známému vojevůdci Albrechtu z Valdštejna, k vidění je kopie obrazu, který pravděpodobně zachycuje jeho nejvěrnější podobu. Mimo to si můžete prohlédnout sbírku střelných zbraní, turistických holí, vandrovních knížek a mnoho dalších předmětů vztahujících se k městu a jeho okolí. Tradičním lákadlem expozice je meč frýdlantského kata, pod jehož ostřím skončilo mnoho lidských životů. Prohlídka probíhá bez průvodce. Do objektu je bezbariérový přístup, k výtahu vede cesta z nádvoří radnice.

foto: mesto-frydlant.cz

Kde se občerstvit

Nejbližší možnost občerstvení nabízí restaurace U Wéwody Fridlantského ve stylovém domě na náměstí Míru. Možnost dobrého oběda či posezení u kávy nabízí i restaurace Beseda na Tyršově ulici. 

Kudy k muzeu?

 • Autem - do centra Frýdlantu, parkování je zdarma.
 • Vlakem – do železniční stanice Frýdlant v Čechách, dále pěšky do centra města asi necelé čtvrt hodiny.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zamiřte za krásným výhledem na rozhlednu Frýdlantská výšina. Vypíná se nad městem ve výšce 399 m. Její vyhlídková plošina vám nabídne pohled na Frýdlantský zámek a Jizerské hory a za dobré viditelnosti můžete nahlédnout i k našim polským sousedům. K rozhledně vás z města dovede žlutá TZ. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

nám. T. G. Masaryka 37
Frýdlant 46401
+420 482 464 055
muzeum@mu-frydlant.cz

Štítky

 • Naučné
 • Pro rodiny s dětmi
 • Když prší
 • Muzea
 • Výlety
 • Pro dva
 • Kultura
 • Pro seniory
 • Galerie
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Vyberte si ubytování

Penzion Arnika

Českolipsko - Jizerské hory Janov nad Nisou

0/10
Cena od 599 Kč do 745 Kč

Penzion Rudolf

Českolipsko - Jizerské hory Liberec

0/10
Cena od 320 Kč do 370 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více