Městské muzeum Frýdlant

Frýdlant, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Radek Petrášek

Městské muzeum ve Frýdlantě se nachází ve druhém patře zdejší radnice. Navštivte expozici, která ukrývá i takovou zajímavost, jakou je meč frýdlantského kata.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Muzeum má více než sto let starou tradici

Založil jej Julius Kraus v roce 1893 a nejprve byly sbírkové předměty umístěny v budově Špitálku. V prostorách radnice se nachází od roku 1909. Návštěvník může vidět obrazovou galerii představující město Frýdlant v jeho různých etapách, hudební salonek se vzácnými hudebními nástroji, pěkně uspořádanou selskou jizbu, Valdštejnskou místnost, věnující pozornost známému vojevůdci Albrechtu z Valdštejna, k vidění je kopie obrazu, který pravděpodobně zachycuje jeho nejvěrnější podobu. Mimo to si můžete prohlédnout sbírku střelných zbraní, střeleckých terčů, vandrovních knížek a mnoho dalších předmětů vztahujících se k městu a jeho okolí. Tradičním lákadlem expozice je meč frýdlantského kata.

foto: Radek Petrášek

Prohlídka je bez průvodce

Prohlídka probíhá bez průvodce. Do objektu je bezbariérový přístup, k výtahu vede cesta z nádvoří radnice.

foto: Radek Petrášek

Kde se občerstvit

Nejbližší možnost občerstvení nabízí restaurace U Wéwody Fridlantského ve stylovém domě u náměstí v ulici Míru. Možnost dobrého oběda či posezení u kávy nabízí i restaurace Beseda v Tyršově ulici.

Kudy k muzeu?

 • Autem - do centra Frýdlantu, parkování je zdarma.
 • Vlakem – do železniční stanice Frýdlant v Čechách, dále pěšky do centra města přibližně 10 minut.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nenechte si ujít návštěvu hradu a zámku Frýdlant, který byl veřejnosti zpřístupněn už v roce 1801 a stal se tak prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Rozlehlý a architektonicky pestrý komplex, který se skládá ze středověkého hradu a renesančního zámku, patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v Česku. Hrad a zámek Frýdlant se tyčí na městem na čedičové skále. Dojít k němu lze za zhruba 20 minut pěšky z vlakového nádraží nebo k němu lze dojet autem. Návštěvu hradu doporučujeme spojit s návštěvou Pivovaru Albrecht, který byl nedávno obnoven a jehož komplex je hned pod zámkem a také s putováním po křížové cestě na Křížovém vrchu. Ta nabízí nádhernou procházku přírodní rezervací a duchovní rozměr, díky jednotlivým žulovým zastavením s výjevy z poslední cesty Ježíše Krista, vyvedenými na smaltovaných obrázcích.

Základní údaje

Kontaktní údaje

nám. T. G. Masaryka 37
Frýdlant 46401
+420 488 886 601
muzeum@mu-frydlant.cz
mu-frydlant.cz

Štítky

 • Naučné
 • Muzea
 • když prší
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • pro dva
 • Kultura
 • pro seniory
 • Galerie
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.