Máchovo jezero

Doksy, Máchův kraj, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Michael Kümmling

V severních Čechách si užijete krásnou rekreaci u Máchova jezera v Doksech a Starých Splavech. Jeden z největších rybníků v ČR má rozlohu 284 hektarů a je centrem Máchova kraje. Turistická oblast proslula pobytem básníka Karla Hynka Máchy, který sem umístil děj lyrickoepické skladby Máj.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. dubna 2022

Na výběr je spousta aktivit

V okolí jezera najdete zařízení pro rekreaci a volný čas. Budete nadšeni ze čtyř písečných i travnatých pláží v okolí Doksů a Starých Splavů. Můžete provozovat vodní sporty, cykloturistiku, zahrajete si plážový volejbal. Na jezeře jsou dva ostrůvky Myší a Kachní. Slouží jako ornitologické lokality a vstup na ně je zakázán.

Vydejte se na plavbu lodí po Máchově jezeře

Regata Máchovo jezero zajišťuje plavbu na okružní trase Doksy – Staré Splavy – Borný – Valdštejnská plovárna - Doksy.

Nejvyhledávanější pláže

Koupat se můžete na některé z vyhlášených pláží. V Doksech je to hlavní pláž a pláž Klůček, dále pláž ve Splavech nebo u Campu Borný.

Tipy na ubytování

Navštivte jedinečný plážový aquapark

S dětmi si nenechte ujít návštěvu aquaparku ve Starých Splavech. Nachází se na břehu jezera. Děti potěší skluzavky, obří trampolíny, vodní houpačky. Bazén je zabudován do jezera. Disponuje masážní perličkovou hlavicí. Uvítáte jedinečné nafukovací vodní atrakce. Oblíbená je ledová kra pro horolezce. Po jezeře se lze plavit v autíčkách nebo na šlapadlech.

Občerstvení

U pláží jsou rozmanité možnosti.

Parkování a přístupnost

Kolem jezera je řada parkovišť.

Využijte turistické trasy

Jezero lemují turistické trasy všech barev. Můžete se vypravit i na dětskou naučnou stezku Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku, absolvovat Naučnou stezku Swamp nebo Máchovu stezku.

Poloha na mapě

Tip na výlety s dětmi

V Doksech děti potěší Muzeum Čtyřlístek.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.