Singltrek pod Smrkem

Nové Město pod Smrkem, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Singltrek pod Smrkem nabízí všem milovníků cyklistiky více než 80 km tratí čtyř stupňů obtížnosti. K dispozici je i kvalitní zázemí, nabízející široké spektrum služeb. Přijměte pozvánku a šlápněte do pedálů…

Autor článku: Radomír Němeček, 9. prosince 2020

Terén pro začátečníky i profesionály

Singltrek zpřístupňuje horskou cyklistiku bajkerům všech stupňů výkonnosti. Výchozím místem je Nové Město pod Smrkem. Trasy vedou úbočími masivu Smrku a jejich nabídka je více než pestrá. Nástupní, zelená trasa, je vhodná pro zahřátí a jako jediná má oboustranný provoz. Je rovněž vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. Modrou stezku, Hřebenáč, ocení rodiny s dětmi a méně zkušení bajkeři. Prochází kolem Andělské hory a po Jindřichovickém hřebeni, kola se utkají s lesním terénem, na lávkách podél mokřin i s kamenným polem. Na Hřebenáč navazuje červený okruh Obora, jehož součástí je bajkery vítaný delší příjemný sjezd. Další okruh, známý jako Rapický, vede po české i polské straně státní hranice. Na straně našich polských sousedů vyniká serpentinovým stoupáním, česká strana nabízí mimo jiné velmi svižný sjezd k Lomnickému mostu. 

foto: singltrek.cz

Seznamte se, prosím: Asfaltová agónie

Nejdelším a zároveň nejnáročnějším stoupáním Singltreku pod Smrkem je první úsek Asfaltového traverzu, tak zvaná Asfaltová agónie. Již samotný název vypovídá o jeho obtížnosti. Asfaltový traverz tvoří ještě další dva úseky, Měděná a Smuteční cesta. Singltrek má pro vás dále nachystané červené stezky Libverdské strany, Ludvíkovského traverzu a Novoměstské strany, černé stezky okruhu Okolo Měděnce, projet můžete Czerniawské údolí, červené stezky Zajęczniku i zažít pořádnou dávku adrenalinu při průjezdu skalnatým terénem Hejnického hřebene, kde na vás čeká černý okruh podél skal. Na cestu si proto určitě přibalte nápoj a malou svačinu pro doplnění energie.

foto: singltrek.cz

Zázemí od A – Z

Zázemí Singltreku pod Smrkem se nachází v areálu oblíbeného přírodního koupaliště. Najdete zde možnost chutného občerstvení, obchod s potřebami pro cyklisty, myčku kol, toalety, sprchy, převlékárny, pumptrek, Test Center kol AGang kde si můžete případně zapůjčit kolo, pro děti je nachystáno dětské hřiště. Pro ty, kteří nechvátají domů, je zajištěno příjemné ubytování campingového typu.

foto: singltrek.cz

Tipy na ubytování

Vstupné

Na Singltreku se neplatí žádné vstupné, stezky jsou volně přístupné všem.

Kudy za Singltrekem a parkování

Nástupní místo je v Novém Městě pod Smrkem u přírodního koupaliště. Příjezd přes Frýdlant do Nového Města pod Smrkem, na zdejším náměstí pojedete po silnici směrem na Polsko, poté odbočka na Jindřichovice pod Smrkem a za značkou konec obce Nové Město pod Smrkem odbočíte na parkoviště s označením Singltrek Centrum.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Za pěkného počasí využijte možnost koupání v přírodním koupališti. Můžete se také rozhlédnout po kraji z rozhledny na vrcholu Smrku, která nabízí výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory a také do Polska a Saska.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Plovárenská 1056
Nové Město pod Smrkem
info@singltrek.cz
www.singltrekpodsmrkem.cz

Štítky

  • Sportovní
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • Cyklistika
  • pro dva
  • Horská kola
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.