Zámecký pivovar Frýdlant

Frýdlant, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Ve Frýdlantu pod Jizerskými horami objevíte pivovar Albrecht. Budete překvapeni velmi různorodou, bohatou nabídkou druhů zlatého moku.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2022

Frýdlantské pivo má tradici

Pivo se na hradě ve Frýdlantu vařilo už ve 14. století. V 16. století byl postaven nový pivovar u řeky Smědá. Současnou podobu majitelé pivovaru Albrecht vybudovali z ruiny, určené původně k demolici. Nyní vaří pestrou škálu stylů řemeslného piva.

Těšte se na různé druhy piv

Piva značky Albrecht ochutnáte ve stylové hospůdce s výčepem, která je součástí areálu. Vyzkoušíte ležáky, vybraná svrchně kvašená piva i speciály. Například piva značky Albrecht, Kateřina, Morion a mnoho dalších. Před pivovarem jsou stoly s lavicemi a slunečníky. K pivu jsou v oblibě kuřecí křidélka, pizza nebo vepřové koleno.

Prohlídky pivovaru s výkladem historie

Prohlídky pivovaru trvají zhruba 50 minut. Během nich si prohlédnete technologii výroby. Uvidíte i část, která je před rekonstrukcí. Nahlédnete do laboratoře, kde se provádí mikrobiologická a chemická analýza piva. Dozvíte se o historii a současnosti.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete na parkovišti u zámku a pak k pivovaru 150 metrů sejít pěšky. Do Frýdlantu jezdí vlak i autobusy.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Na zámku uvidíte i dýmky
Zámek Frýdlant rozhodně stojí za prohlídku. Uvidíte v něm sbírku dýmek, zbraní, obrazárnu. Prohlédnete si interiéry hradu i zámku.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.