Lezecké centrum a stěna Panský dvůr

Telč, Jihlavsko, Vysočina
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Lezení s cepíny si užijete ve volnočasovém parku Panský dvůr v Telči. Čeká vás adrenalin i zábava. V areálu je infocentrum a půjčovna kol.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. května 2021

První drytoolingový park v ČR

V Telči se původní zemědělské budovy změnily na centrum s adrenalinovými prvky pro děti i dospělé. Jako první v republice tu provozují tzv. drytooling. Jde o speciální horolezeckou disciplínu, při které se používají cepíny a mačky.

foto: Panský dvůr Telč

Lanový park s překážkami

Lanový park v bývalé stodole je složen z různých překážek. Tvoří je lana, řetězy, dřevěné lávky a trámy. Překážky mají různou obtížnost. V těch těžších budete muset použít horolezecké cepíny. Možná si troufnete i na vysoké překážky, kterými jsou kláda a pastelka, 6 metrů nad zemí. Potřebné dovednosti si nacvičíte na trenažéru. Naučíte se správně jistit a pohybovat.

foto: Panský dvůr Telč

Lezecká stěna

V centru je k dispozici také lezecká stěna. Je vysoká 9 metrů a prověříte na ní své schopnosti. Pokud patříte mezi pokročilé lezce, můžete vyzkoušet převislé profily.

foto: Panský dvůr Telč

Tipy na ubytování

Zábava je tu i pro nejmenší

Děti se určitě nudit nebudou. V Herně u zvířátek se štěpkovou podlahou si pohrají na patnácti prvcích, převážně tvořených ze dřeva.

Tip jak strávit celý den v Telči

Telč můžete poznat také zábavnou formou s poznávací hrou. Nevšední a přitom poutavá hra pro rodiny s dětmi, ale i party přátel.

Občerstvení

V prostorách Panského dvora je kavárna. Ve dvoře se během roku konají akce.

Kde zaparkovat a přístupnost

Auto zaparkujete na centrálním parkovišti v Telči. Panský dvůr je přímo u parkoviště.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Slavatovská 86
Telč 58856
602 756 300
564 403 780
info@panskydvurtelc.cz

Štítky

  • Sportovní
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Lezení
  • pro dva
  • pro rodiče s dětským kočárkem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.