Lanové bludiště na Helfštýně pobaví celou rodinu

Týn nad Bečvou, Odérské vrchy, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: bludiste-helfstyn.cz

Přímo pod hradem Helfštýn se opravdu dokonale vyřádíte vy i vaše děti.  V kopcích mezi lesy v katastru Týna nad Bečvou v okrese Přerov vás čeká adrenalinový zážitek v Lanovém bludišti. Je umístěné na okraji lesa a nabízí zábavu, napětí i fyzické posilování.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. srpna 2020

Adrenalinu není nikdy dost

Adrenalinové bludiště Helfštýn je umístěné na okraji lesa a nabízí zábavu, napětí i fyzické posilování. Poznáte tu mnoho druhů adrenalinového vyžití.

Vysoké lanové bludiště

Budete zdolávat 251 m dlouhou trasu se 40 překážkami ve výšce 4 až 6 metrů. Každý lezec je krátce proškolen, vybaven úvazkem s dvěma karabinami a helmou. Sám se jistí. Dostanete na výběr lehkou a obtížnější variantu a můžete se na překážkách libovolně vracet a absolvovat je třeba všechny podle chuti a zdatnosti. Výškové omezeni: 130 m, nebo s doprovodem nad 150 m.

foto: bludiste-helfstyn.cz

Zážitková trasa

Můžete si užít adrenalin na 20 překážkách ve výšce až 8 m. Výškové omezení: 130 m, nebo s doprovodem nad 150 m. I zde se jistíte sami pomocí karabin.

Tipy na ubytování

Nízký lanový park

Výška je jen do 1 m. Na trase dlouhé 101m můžete zdolat 15 překážek. Trasa je vhodná pro děti od 4 let. Třešničkou na dortu je 20 m dlouhý lanovkový sjezd.

foto: bludiste-helfstyn.cz

Big Swing

Obří houpačka se pro vás stane výzvou. Sami se rozhodnete, kdy skočíte z výšky 10 m a zhoupnete se. Prožijete volný pád, přetížení i stav beztíže. Dostanete úvazky a helmu a vylezete do 10 m výšky po žebříku.

Vertikální překážky

Čekají vás dřevěné klády zavěšené nad sebou s rozestupy, které se zvětšují.  Po Jákobově žebříku budete postupovat ve dvojici. Při další atrakci, Monkey hardware, zažijete netradiční lezení na stromy. Sami si zvolíte obtížnost lezení podle barevných chytů. Výška překážek je 11 až 15 m.

Další atrakce

Vyzkoušíte si střelbu z luku na terč nebo si zaskáčete na trampolíně.

foto: bludiste-helfstyn.cz

Občerstvení

V areálu hradu Helfštýn je Restaurant Helfštýnská Holba.


Kde zaparkovat a přístupnost

Parkování je zajištěno na parkovišti Hradu Helfštýn. Za osobní auto zaplatíte 60 Kč na den. Z parkoviště outdoorové centrum uvidíte. Je vzdáleno pouze 30 m.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se na hrad Helfštýn
Výlet si můžete udělat na hrad Helfštýn, který je od parkoviště vzdálen jen několik set metrů. Uvidíte jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů. Dochovaly se z něj hradební zdi, několik věží, pět bran, věže a paláce. Na hradě jsou zpřístupněna 4 nádvoří. Můžete také vystoupat na vyhlídkovou věž, která je vysoká 10 metrů. Uvidíte z ní Moravskou bránu a Oderské vrchy. Na Helfštýně se pořádají během sezony pěkné akce. Hrají tu divadla, praží se káva na historické pražičce, bývají zde například i šermířské dny, letní kino, nebo kovářské fórum.
 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.