Janovská vyhlídka

Hřensko, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Méně známé vyhlídky, ale za to s nádherným výhledem na Hřensko se Vám naskytnou dvě krásné vyhlídky Janovská a Horní Janovská vyhlídka.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. dubna 2022

Parádní vyhledy na Hřensko

První z vyhlídek, Janovskou vyhlídku, naleznete hned u silnice vedoucí ze Hřenska do Janova. Vyhlídka se nachází v ostré zatáčce a z vyhlídky se nabízí hezký výhled. O poznání hezčí vyhlídkou je Horní Janovská vyhlídka, ke které vás od stejné silnice zavede zelená turistická trasa. Půjdete serpetnýnami do prudkého kopce přibližně 150 metrů. Vyhlídka je opatřena zábradlím a je zde také hezké posezení. Z vyhlídky se vám naskytne nádherný výhled na údolí klikatícího se Hřenska a řeku Kamenici.

Jak na vyhlídky a parkování

Nejkratší cesta je od silnice, ale pozor možnosti parkování jsou omezené. U kraje silnice, přibližně v těchto místech, se dá zaparkovat. Další možností je vydat se po zelené ze Hřenska kolem další zajímavé památky, Staré plynárny. Třetí možností je, vydat se po zelené z Janova do Hřenska přes Janovské vyhlídky. Cesta je příjemná a hlavně pohodlná, protože půjdete pouze z kopce. Zpět do Janova se do Hřenska dostanete autobusem (přímé autobusy jezdí o víkendech a denně pouze v červenci a srpnu).

Kde se v okolí občerstvit

V Janově je pizzerie U Pupíka a ve Hřensku se zastavte v Penzionu Soutěsky. Další možností je Stará Plynárna.

Tipy na ubytování

Vlakem do Hřenska

Pokud pojedete vlakem, tak pojedete do německé stanice Schöna a pak přívozem do Hřenska. 

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.